Elen si připsala další vítězství

Elen si připsala další vítězství

Elen Strculová je malá svým věkem, avšak velká svými výkony. V dubnu nastoupila jako jedna z  nejmladších v kategorii U10 Profi v závodu VTAHU CUP. Celý závod dokázala s přehledem vyhrát a odnesla si z Plzně, kde se závod konal, zlatou medaili.

Závodu se účastnilo přes 120 dětí všech věkových kategorií a poprvé byl rozdělen na kategorie Profi a Hobby, aby si mohly zalézt děti různých výkonností. Pro každou kategorii byly postaveny cesty různé obtížnosti.

Elen se probojovala do finále, kde nakonec jako jediná z dívek topovala všechny tři obtížné finálové cesty a vybojovala první místo.

elen

Absolutní vítězka Sambar kids cup

Toto vítězství však nebylo na dlouho poslední. Hned o pár dní později, v sobotu 18. 5.  se konalo finální kolo závodů sportovního lezení Sambar Kids Cup, pořádané lezeckou stěnou Kladno. Závod byl zaměřen na všechny tři olympijské disciplíny sportovního lezení, tedy obtížnost, lezení na rychlost a bouldering. Skládal se z pěti kol, které probíhaly v průběhu celého školního roku na lezecké stěně na Kladně.

A právě na těchto závodech se absolutní vítězkou v  nejmladší kategorii dívek do 8 let stala Elenka Strculová, žákyně druhé třídy ZŠ Spojenců.

Elen se účastnila čtyř kol, která všechna vyhrála a i přestože se nemohla účastnit pátého kola, získala s přehledem celkové vítězství ve své kategorii. Závod byl obtížný tím, že lezci a lezkyně museli zvládat všechny disciplíny lezení. Vítězové kategorií získali překrásné unikátní poháry s chytem Sambaru, které budou ozdobou jejich sportovních sbírek.

Blahopřejeme Elence a přejeme jí krásné odpočinkové léto a hodně dalších sportovních úspěchů!

 

 

 

Prev UŽ MÁTE VYBRANÝ KROUŽEK PRO SVÉ DĚTI?
Next OPĚT JE TU STŘEDA SE STAROSTKOU