Eva Klačková: Šperk k Vánocům udělá radost každému

Eva Klačková: Šperk k Vánocům udělá radost každému

Za dva roky oslaví Zlatnictví Evy Klačkové již dvacet let působení v Horních Počernicích. Podnikat začala se svou dcerou, která se vyučila zlatnicí a dodnes pro zákazníky vyrábí šperky na zakázku.

podana-ruka_zlatnictvi3

Paní Klačková, jak dlouho vedete zlatnictví v Horních Počernicích?

Zlatnictví provozuji od roku 1999. Nejprve jsem zde byla se svou starší dcerou, která je v tomto oboru vyučená. V roce 2002 se odstěhovala a já v práci pokračuji dále.

Co vám na práci se vzácnými kovy učarovalo?

Je to velmi zajímavá práce, ale nejraději mám staré šperky, které vracím zákazníkům po opravě. Jsou nádherné a většina z nich má svůj příběh (říkáme jim srdíčkové). Dědí se z generace na generaci a lidé mají k těmto šperkům úžasný vztah.

podana-ruka_zlatnictvi2

Jaké jsou ve šperkařství trendy pro letošní rok?

Co se týče trendů v tomto roce, stále vedou šperky s kameny a perlami.

Je velký vývoj v designu šperků dnes a v době, kdy jste začínala?

Je mnohem větší konkurence v dodavatelích, zejména zahraničních, než byla a snaží se tlačit cenu dolů. Tu ale docílí odlehčenými šperky, které nejsou tak kvalitní jako klasické těžké šperky. Já dávám přednost našim českým výrobcům, kteří jsou kvalitnější než dovoz. A ohledně designu – již čtvrtým rokem jsou v kurzu šperky s kameny. Ty máme buď hotové nebo je na zakázku vyrábí má dcera.

podana-ruka_zlatnictvi1

Jsou vaši zákazníci spíše ženy nebo muži?

Muži jsou nejlepší zákazníci – umí vybírat dárky pro své blízké lépe, než-li ženy, které jsou více konzervativní.

Blíží se Vánoce, je to na prodeji již znát? Kupují lidé hodně šperky pod stromeček?

V poslední době většina lidí nakupuje dárky k Vánocům na poslední chvíli. Je to veliká škoda, protože není možné časově doplňovat vyprodané zboží. Každé Vánoce prodáme dost šperků. Máme u nás velký výběr jak pro děti, tak pro dospělé jakéhokoliv věku. Je to osobní dárek, který udělá radost každému.

podana-ruka_zlatnictvi4

Hned po Štědrém dni nás čeká období novoročních oslav a samozřejmě plesová sezóna. Jaké šperky se hodí pro tyto příležitosti?

Je to individuální, na slavnostnější příležitosti se hodí kamínky, které září na umělém světle, nebo perličky. Ale speciální večerní šperky už mizí, lidé si vybírají šperky, který nosí jak na běžné tak i na slavnostnější příležitosti.

Jaký šperk nejraději sama nosíte?

Kovářova kobyla chodí bosa, mám ráda jednoduchost a tak mám jen jeden prstýnek s kamínkem.

Proč jste se rozhodla připojit k projektu Podaná ruka a jakou slevu u vás držitelé kartičky obdrží?

Aby u nás mohli nakupovat a udělat radost svým blízkým i sociálně slabší spoluobčané, inspiroval mě projekt „Podaná ruka“. Poskytujeme slevy na vybrané zboží (ze stříbra a korálků) od 5 do 10 procent. Na opravy šperků, hodinek a zlatých výrobků se slevy nevztahují.

Zlatnictví Eva Klačková

Komárovská 327

po -pá od 14.00 do 18.00 hodin

po dohodě případně i v jiný čas tel.: 602 690 567

Prev Zpráva o ukončení dlouholetého sanačního zásahu na lokalitě OZ CHEMIE Horní Počernice
Next Výlet "na draka"?