IMPRO TÁBOR

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

IMPRO TÁBOR

9.8.2021 - 13.8.2021

Děti během týdne zkouší různé divadelní nebo hudební techniky a postupy. V pátek v podvečer vystoupí veřejně na jevišti a vyzkouší si, co se během týdne naučily. Celý týden se na představení (vystoupení) připravují, není tedy možné děti přihlásit jen na jednotlivé dny.
Každý den začínáme v 8.30 v KS Domeček (Votuzská 11, Horní Počernice) a končíme v 16.30. Výjimkou je pátek, kdy se končí veřejným vystoupením až po šesté hodině večer. Po celý den je zajištěný pitný režim a v poledne teplé jídlo v Divadelní kavárně.
Děti můžete přihlásit už teď na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz.


IMPRO TÁBOR

Příměstský tábor zaměřený na divadelní improvizaci ve skupině.
Improvizace s pravidly, která jsou důležitá na jevišti i v životě – partnerství, spolupráce, naslouchání, reakce na podněty. Pomocí mnoha dramatických cvičení a zábavných her se budeme učit nebát se projevit, přijít se svým nápadem a rozvíjet nápady druhých. Kombinace volné jevištní improvizace a divadelních sportů s cílem svobodně existovat ve hře. Tábor zakončuje M.I.Š. – Malá Impro šou, kde sehraní hráči improvizují na divácká témata.

Termín: 9. – 13. 8. 2021
Lektorka: Mgr. MgA. Eva Čechová
Určeno pro děti: 9 – 15 let
Cena: 2.500 Kč

Eva Čechová
Pedagog autorského herectví na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Věnuje se herectví a režii v autorském divadle, činoherním a dokumentárním divadle, pořádá dílny divadelní improvizace a jevištního vypravěčství. V roce 2016 založila v Horních Počernicích Rodinné divadlo Na Radosti a uvádí zde hry ve vlastní dramatizaci s autorským podílem dětí na tvorbě scénáře. V Divadle Horní Počernice uvedla dokumentární inscenace spolku TisíciHRAn : Fialky a mejdlíčka – dětství pod rudou hvězdou, lokálně zaměřenou inscenaci Protentokrát Chvaly o životě v protektorátní Praze a Tanky na plovárně aneb dospívání v 60. letech. Byla zakládajícím členem první české improvizační ligy – Pra.l.i.ny, kterou od roku 2000 prostřednictvím dílen a tzv. zápasů v improvizaci pomáhala rozšířit do mnoha míst ČR.

Podrobnosti

Zahájení:
9.8.2021
Ukončení:
13.8.2021
Rubrika Akce:

Místo konání

Chvalský zámek
Na Chvalské tvrzi 857/4
Praha, Praha 193 00 Česká republika