IV. hudební festival u sv. Ludmily v Praze na Chvalech

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

IV. hudební festival u sv. Ludmily v Praze na Chvalech

8.9.2017, 0:00

Již za dva měsíce rozezní kostel sv. Ludmily v Praze na Chvalech a Chvalskou tvrz koncerty čtvrtého ročníku hudebního festivalu. První koncert letošního festivalu se uskuteční v pátek 8. 9. 2017 v kostele sv.

Ludmily od 20.00 h. Vystoupí renomovaný Ensemble Inégal s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. Jedná se o komorní těleso založené v roce 2000, které se intenzivně věnuje mimo jiné také autentické interpretaci staré hudby a je častým hostem významných světových festivalů, včetně letošního ročníku Pražského jara.

Druhý festivalový koncert se bude konat v sále Chvalské tvrze v pátek 15.

  1. 2017 od 20.00 h Vystoupí duo významných českých houslistů mladé generace, bratří Jana a Jakuba Fišerových.

Závěrečný koncert bude patřit sólovým varhanám. V pátek 22. 9. 2017 usedne za chvalské varhany Eva Bublová, varhanice francouzské farnosti v Praze a při kostele Nejsvětějšího Salvátora v pražském Klementinu, laureátka mnoha mezinárodních varhanních soutěží.

Podobně jako v předchozích letech bude před každým koncert příležitost k neformálnímu setkání při sklence vína.

Hornopočernická římskokatolická farnost s významnou podporou městské části Horní Počernice pořádá hudební festival od roku 2014. Předchozí ročníky přivítaly významné umělce evropského renomé jako například varhaníky Jaroslava Tůmu, Petra Kolaře nebo Irenu Chřibkovou či soubory jako Vlachovo kvarteto, Novákovo trio, Musica Bohemica nebo vokálně experimentální ansámbl Affetto.

Podrobnosti

Datum:
8.9.2017
Čas:
0:00
Rubrika Akce: