Krásné obrázky z Hrozného života

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Krásné obrázky z Hrozného života

20.11.2021, 19:30

Osudy nejslavnějšího z lyských rodáků Bedřicha Hrozného ve skicách paměti a zapomnění hraje Divadelní spolek Náplavka v doprovodu živé kapely.

 

Krásné obrázky z Hrozného života, komedie z klínopisné tabulky s živou kapelou

Rozehráváme obrázky ze života světového orientalisty Bedřicha Hrozného! Původní divadelní inscenace, na jejímž základě vznikla i třídílná televizní minisérie doku-komedií. Divadelní vyprávění se ale od příběhu „pro kameru“ v mnohém liší. Nečekejte historickou přednášku! Jevištní Krásné obrázky z Hrozného života jsou klasickou variací souboru Náplavka. Hledáme humor a nadsázku v běžných životních situacích, hrajeme komické lidské charaktery, které se během staletí nemění. Jeden zdánlivě obyčejný lidský a vědecký příběh inscenujeme pro současné publikum s důrazem na pohyb, rytmus a v doprovodu živě hrající kapely.

„Bedřich“ a jeho tabulky ožívají ve výtvarném pojetí Hany a Mikuláše Kavanových, hudební aranži Víta Andršta. Na jevištní pohyb dohlédla Vendula Burger (Budilova divadelní škola).  Na violoncello hraje Jiří Krupička, příčnou flétnu Lada Zumrová, klavír Jana Erbenová a další dechové nástroje Vít Andršt.

 

Autor pořadu:           Hugo Charvát

Režie:                         Jan Burda

Produkce:                  DS Náplavka

Hrají:                         Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Petra Tesařová, Jan Rieger, Jan Carva, Hugo Charvát, Jan Burda

 

Podrobnosti

Datum:
20.11.2021
Čas:
19:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Divadlo Horní Počernice
Votuzská 379
Praha, Praha 193 00 Česká republika
Telefon:
281 920 326