Pěšáci tajné fronty

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pěšáci tajné fronty

21.6.2018, 0:00

Příběh Herberta Absolona napravuje nespravedlnost vůči zapomenutým hrdinům protifašistického odboje a je silně emotivní.   Prostřednictvím dokumentárních záběrů, hraných scén a filmových archivů sledujeme neuvěřitelný příběh Herberta Absolona, který je až v dospělosti postaven před nečekanou záhadu svého života.
Absolonovo pátrání po osudech rodiny postupně rozkrývá dosud neznámé momenty z protifašistického odboje a současně objevuje nezveřejněné praktiky komunistů po roce 1945. Před Absolonem defilují hrůzné okamžiky osudů jeho rodiny. Velkou úlohu má vysoce postavený agrárník Ing. Slavoj Nolč, statkář z Horních Počernic, který ve spojení s Absolonovým otcem a dědem hraje s nacisty vysokou a nebezpečnou hru. Skutečná tragédie Absolonovy rodiny však přichází až s koncem války, kdy se na scéně objevují hornopočerničtí komunisti.

Po skončení dokumentu promítneme záznam diskuze s Herbertem Absolonem, Jiřím Šindarou, Eduardem Stehlíkem a Radkem Schovánkem, který byl pořízen v Divadle Horní Počernice 21. března 2018. Divadlo Horní Počernice, čtvrtek 7. června v 19:30, vstupné 50 Kč

Podrobnosti

Datum:
21.6.2018
Čas:
0:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Divadlo Horní Počernice
Votuzská 379
Praha, Praha 193 00 Česká republika
Telefon:
281 920 326