Příští stanice: Chvalský zámek

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Příští stanice: Chvalský zámek

28.5.2022 - 21.8.2022

Výstava plná kol a koleček představí nejrůznější typy dopravních hraček poháněných hodinovým strojkem na klíček, pružinovým strojkem, elektromotorem či parním strojem. Nejstarší vystavené hračky pocházejí z období Rakousko-Uherska a první republiky, mladší exponáty z 50. až 80. let 20. století. Děti se mohou těšit na koňské povozy, mechanická autíčka, letadla, lodě, tramvaje, autobusy, železniční hračky i vojenskou techniku. V sortimentu dopravních hraček nebudou chybět ani tanky, ponorky nebo závodní bugatti. Maminky i malé slečny potěší také historické kočárky pro panenky nejrůznějších tvarů a velikostí.

Velkou dopravní atrakcí budou jízdy historických vláčků na elektrifikovaném modelu kolejiště jezdící přesně podle jízdního řádu. Na nejmenší návštěvníky čeká také dílnička s kultovními stavebnicemi Merkur a Seva, zábavné hry s dopravní tematikou, šlapací autíčka i koloběžky a dětská dopravní kancelář.

Výstavní expozici připravujeme ve spolupráci s Muzeem technických hraček z Velvar a bude otevřena od 28. května do 21. srpna 2022, denně od 9 do 18 hodin. Pouze ve dnech 5. – 6. července budou výstavní prostory z provozních důvodů uzavřeny.

 

Podrobnosti

Zahájení:
28.5.2022
Ukončení:
21.8.2022
Rubrika Akce:

Místo konání

Chvalský zámek
Na Chvalské tvrzi 857/4
Praha, Praha 193 00 Česká republika