Rizika dospívání a jak o nich s dětmi komunikovat

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rizika dospívání a jak o nich s dětmi komunikovat

18.10.2018, 19:00

Vstupné: 100 Kč

Přihlásit se můžete tady: https://domumraje.webooker.eu/Actions

Vypadají jako dospělí, proto od nich očekáváme dospělé chování – rozumné jednání, zodpovědnost, pevnou vůli. Vzhledem k dramatickému vývoji mozku v pubertě je však jejich chování nevyzpytatelné. Navíc jsou mnohem více ohroženi negativními vlivy prostředí než menší děti nebo dospělí. Nemůžeme tedy očekávat, že se jako dospělí budou chovat. Potřebují však, abychom s nimi jako s dospělými komunikovali: s respektem, s pochopením, s logickými argumenty.

Využijeme nejnovější poznatky neurovědy, budeme sdílení své zkušenosti a díky tomu „dospělou komunikaci“ se svými nedospělými dětmi lépe zvládnete. Společně budeme hledat cesty, jak s dětmi o dospívání mluvit, aby lépe rozuměly tomu, co se s nimi děje, a jaké dopady má jejich chování na učení a vývoj osobnosti.

 

Témata:

    Potíže se spánkem v dospívání, dopady na efektivitu učení.

    Dopady digitálních technologií (multitasking, sociální sítě atd.) na vývoj mozku v dospívání (závislosti, poruchy pozornosti atd.).

    Dopady kouření, alkoholu, marihuany atd. na mozek dospívajících.

    Rizika vzniku psychických poruch v dospívání (sebepoškozování, pokusy o sebevraždu, deprese, úzkosti, poruchy příjmu potravy atd.) a jak jim předcházet.

 

Lektorka: Mgr. Šárka Miková

Více o akci: https://www.domumraje.cz/akce/rizika-dospivani-a-jak-o-nich-s-detmi-komunikovat/

 

 

Podrobnosti

Datum:
18.10.2018
Čas:
19:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Mumraj rodinné centrum
Mezilesí 2058
Horní Počernice, Česká republika