TÁBOR AUTORSKÉHO DIVADLA

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

TÁBOR AUTORSKÉHO DIVADLA

12.7.2021 - 16.7.2021

Děti během týdne zkouší různé divadelní nebo hudební techniky a postupy. V pátek v podvečer vystoupí veřejně na jevišti a vyzkouší si, co se během týdne naučily. Celý týden se na představení (vystoupení) připravují, není tedy možné děti přihlásit jen na jednotlivé dny.
Každý den začínáme v 8.30 v KS Domeček (Votuzská 11, Horní Počernice) a končíme v 16.30. Výjimkou je pátek, kdy se končí veřejným vystoupením až po šesté hodině večer. Po celý den je zajištěný pitný režim a v poledne teplé jídlo v Divadelní kavárně.
Děti můžete přihlásit už teď na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz.

TÁBOR AUTORSKÉHO DIVADLA

Příměstský tábor zaměřený na rozvoj dětí hravou formou prostřednictvím dramaticko-výchovných aktivit. Vedle těchto aktivit, kterým dominuje především improvizace, pak Nika společně s dětmi pracuje na dramatizaci konkrétní literární předlohy. Při tvorbě krátké inscenace se opírá nejen o literární předlohu, ale především o tvůrčí uchopení látky samotnými dětmi. Cílem tedy není jen inscenace jako taková, ale především proces, kterým se k inscenaci aktéři dobírají. Stěžejní metodou je pak improvizace. Ráda také zapojuje aktivity pohybové a hlasové, ve kterých vychází z talentu a dovedností svých svěřenců.
Letošní tábor je po několikaletém společném působení skupiny jistým završením letních setkávání, neboť se aktéři chystají napsat, nazkoušet a zahrát svou vlastní autorskou věc. Co to bude a jak se jim to povede, se nechme překvapit.

Termín: 12. – 16. 7. 2021
Lektorka: BcA. Nika Nováková
Cena: 2.500 Kč

Nika Nováková
Absolventka dramatického oboru konzervatoře Jaroslava Ježka se zaměřením na autorskou tvorbu. Na konzervatoři dlouhodobě spolupracovala s hercem a režisérem Jaroslavem Duškem a Hanou Smrčkovou. Herečka, zpěvačka, absolventka DAMU. Působila v Českém rozhlase a v divadle Archa. Školila se ve východních technikách zpěvu a bojových uměních. 

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
12.7.2021
Ukončení:
16.7.2021
Rubrika Akce:

Místo konání

Divadlo Horní Počernice
Votuzská 379
Praha, Praha 193 00 Česká republika
Telefon:
281 920 326