TÁBOR DOKUMENTÁRNÍHO DIVADLA

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

TÁBOR DOKUMENTÁRNÍHO DIVADLA

23.8.2021 - 27.8.2021

Děti během týdne zkouší různé divadelní nebo hudební techniky a postupy. V pátek v podvečer vystoupí veřejně na jevišti a vyzkouší si, co se během týdne naučily. Celý týden se na představení (vystoupení) připravují, není tedy možné děti přihlásit jen na jednotlivé dny.
Každý den začínáme v 8.30 v KS Domeček (Votuzská 11, Horní Počernice) a končíme v 16.30. Výjimkou je pátek, kdy se končí veřejným vystoupením až po šesté hodině večer. Po celý den je zajištěný pitný režim a v poledne teplé jídlo v Divadelní kavárně.
Děti můžete přihlásit už teď na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz.

TÁBOR DOKUMENTÁRNÍHO DIVADLA

Na příměstském táboře budeme společně pátrat po příbězích, které chceme ostatním vyprávět. Proč se Horní Počernice jmenují Horní Počernice? A co skrývají staré půdy a utajené zahrady? Každé místo je plné pozoruhodných osudů, stačí mít otevřené oči a srdce. Až najdeme náš příběh, budeme zkoušet, jak ho převést na jeviště. Čeká nás práce s pohybem, hlasem, možná s loutkami, možná s fotkami nebo videem. Záleží jen na nás, jakou cestou se vydáme… Zapojit se může každý, kdo má chuť, není třeba mít „talent“ ani předchozí zkušenosti. Věříme, že všichni můžou hrát divadlo, dokonce i herci!

Termín: 23. – 27. 8. 2021
Lektorka: Bc. Martina Čurdová
Určeno pro děti: 9 – 14 let
Cena: 2.500 Kč

Martina Čurdová
Pracuje jako divadelní lektorka, performerka a režisérka na volné noze. Studovala na DAMU a další inspiraci hledala hlavně v zahraničí. V Barceloně a Rio de Janeiru studovala sociální, komunitní, dokumentární a site-sepcific divadlo a divadlo utlačovaných. Pracuje s různými komunitami po celém světě. Hledá cesty, jak dát lidem možnost vyprávět svoje vlastní příběhy a přivést je na jeviště. Jak se autenticky vyjadřovat prostřednictvím umění, rozvíjet vědomí těla a pohybu, jak se stát tvůrcem – v divadle i v životě. Ráda pracuje se všemi věkovými kategoriemi, od dětí po seniory, často v rámci jednoho projektu. Spojuje nejrůznější přístupy – fyzické divadlo, tanec, akrobacii, práci s předměty a loutkami, storytelling i nová média. Pro neziskovou organizaci Post Bellum vytváří a vede workshopy založené na skutečných příbězích pamětníků 20. století.

Podrobnosti

Zahájení:
23.8.2021
Ukončení:
27.8.2021
Rubrika Akce:

Místo konání

Chvalský zámek
Na Chvalské tvrzi 857/4
Praha, Praha 193 00 Česká republika