Trénování paměti – kurz zdarma nejen pro seniory

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Trénování paměti – kurz zdarma nejen pro seniory

12.9.2018, 17:00 - 18:30

První lekce:  st 12. 9. 17.00-18.30

Pak 10 setkání/ 1x za 14 dní, středy 17.00-18.30

Ukázková hodina: st 5. 9. 17.00-18.00

Zápisy na kurz: zapište se u Zuzky: zuzana.dubova@domumraje.cz, +420 775 720 587

Objevte skryté rezervy mozku a rozvíjejte fantazii a tvůrčí myšlení. Zlepšete si schopnost propojování informací, pozornosti a soustředění.

Lektorka: Bc. Jana Walterová (trenér paměti 1. stupně)

Zvýšíte si sebevědomí a dobrou náladu, budete v prima partě.

Paměť je náš život, smysl a příběh našeho bytí. Paměť a její funkce patří mezi složitý komplex dějů a procesů. Je součástí každého z nás, našeho citového života, inteligence i identity. Proto, stojí za to naši paměť posilovat a trénovat.

Mozkové buňky se sice neobnovují, ale můžeme posilovat jejich spoje, či vytvářet spoje nové. Pomocí různých paměťových metod a tréninku paměti, můžeme úspěšně dopomoci naší paměti a našemu mozku zůstat i nadále čilým a funkčním. 

Využíváme náš mozek jen velmi omezeně, protože opakujeme dost často stále stejné činnosti. Každý z nás, si možná občas povzdechne, že už to s tou pamětí není tak dobré, přijímání vědomostí i jejich vybavování je již pomalejší, ale tomu se dá odpomoci.

Je velmi vhodné se začít zabývat i jinými činnostmi, a právě náš trénink paměti vám možná může toto nabídnou. V příjemné a přátelské atmosféře, bez zkoušení, nervů a srovnávání schopností s ostatními členy skupinky – což je přímo zakázané, se naučit postupy a triky, jak zvětšit kapacitu své paměti. 

Formou zábavnou a hravou se seznámíme s řadou paměťových metod, které využijete i v běžném životě. Možná budete i nejednou odcházet s pocitem vnitřní pýchy a uspokojení sami se sebou, poznáte pár stejně naladěných lidí.

Nejdůležitější je však vaše aktivita a chuť něco pro sebe udělat.
Za podporu děkujeme Městské části Praha – Horní Počernice.
více o akci: https://www.domumraje.cz/2018/07/28/trenovani-pameti-kurz-zdarma/

 

Podrobnosti

Datum:
12.9.2018
Čas:
17:00 - 18:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Mumraj rodinné centrum
Mezilesí 2058
Horní Počernice, Česká republika