Výroční Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výroční Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

12.9.2021

Ve výročním roce patronky kostela na Chvalech připravujeme v neděli 12. září 2021 celodenní program pro všechny generace, plný netradičních zážitků a překvapení. Svatoludmilská pouť přinese bohaté pouťové trhy s nabídkou řemeslných výrobků, domácích produktů i občerstvení. Nebudou chybět ani trhovci známí z pražské náplavky. Děti se mohou těšit na tradiční pouťové atrakce, ale také na středověké hrátky všeho druhu – střelnici i dřevěný kolotoč na ruční pohon, vystoupení oblíbeného kejklíře Vojty Vrtka či melodie pohádkového flašinetáře. Všechny ty hrátky a kejkle budou zdarma a zdarma bude i vstup na zámecké nádvoří, kde jarmareční pohádku pro malé i velké chystá populární divadelník Víťa Marčík. Další pestrý program pro celou rodinu v duchu sousedského setkání čeká také na farní zahradě.

Prostory Chvalského zámku slibují i unikátní záležitost: dočasnou expozici dvou původních soch z kostela svaté Ludmily donedávna vystavených v Národní galerii. Sochy v 17. století vyřezal sochař Jan Jiří Bendl, autor někdejšího Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Večer pak nádvoří rozezní tradiční koncert, tentokrát v režii kapely Sto zvířat, která Horní Počernice zařadila do svého letošního živého turné.

Výroční Svatoludmilskou pouť pro vás připravujeme společně s Městskou částí Praha 20, farností sv. Ludmily, SHM Klubem Praha – Počernice a spolkem Molechet.

 

PROGRAM DNE:

8.30 hod. poutní bohoslužba v kostele sv. Ludmily

9.00 – 18.00 hod. výstavy na Chvalském zámku: Pohádková země Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti na Chvalském zámku; Sv. Josef a sv. Jáchym – sochy barokního sochaře J. J. Bendla; Dialog – prodejní výstava obrazů výtvarnice Pavlíny Gardianové a skleněných objektů Dalibora Šípka, syna světoznámého designéra a architekta Bořka Šípka.

9.00 – 18.00 hod. otevřená zámecká bylinková zahrádka

10.00 – 18.00 hod. stánky s občerstvením všeho druhu: sladké i slané domácí dobroty, klobásy, pouťové koláčky, pivo, víno i burčák, řemeslné stánky, pouťové atrakce a kolotoče. (Kolotoče jsou v provozu již od čtvrtka 9. 9.)

12.00 – 17.00 hod. středověké hrátky pro děti: střelnice, kolotoč na ruční pohon, kejklířské představení Vojty Vrtka i pohádkový flašinetář – zdarma

13.00 hod. pouťová pohádka na zámeckém nádvoří: BAJAJA, jarmareční pohádka v podání divadla Víti Marčíka, vstup zdarma

14.00 – 17.00 hod. program pro děti a rodiče na farní zahradě + obří nafukovadla, vstup zdarma

19.00 hod. koncert na zámeckém nádvoří: kapela STO ZVÍŘAT, vstupné v předprodeji 350 Kč, v den koncertu 400 Kč (12. 9.)

Jak se nám plní program, a které stánky na pouti potkáte, můžete sledovat na FB stránce Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi.

Podrobnosti

Datum:
12.9.2021
Rubrika Akce:

Místo konání

Chvalský zámek
Na Chvalské tvrzi 857/4
Praha, Praha 193 00 Česká republika