Evropská pochodeň předána

Evropská pochodeň předána

V polovině prosince se na cestu do švédské Uppsaly vydala skupina čtyř studentů a dvou pedagogů, kteří s sebou vezli Evropskou pochodeň, plastiku, která symbolizuje srdce Evropy v lidských dlaních stojící na základních právech deklarovaných ve smlouvě z Nice. Její myšlenka, ale i fyzická podoba vznikly v Beaucaire a my jsme ji v červnu převzali od francouzských studentů.

S přelomem roku převzalo předsednictví EU Švédsko, proto jsme Pochodeň předali naší partnerské škole v Uppsale. Na radnici se ceremoniálu zúčastnili nejen zástupci z řad studentů a pedagogů obou škol, ale také paní konzulka Kateřina Guryčová Láníčková z české ambasády a představitelé města v čele se starostou.

Vánoční Vídeň

Krátce před vánočními prázdninami jsme vyjeli na zájezd do Vídně. Zájem ze strany studentů byl tak velký, že jsme vypravili tři plné autobusy. První zastávka byla v Schönbrunnu, pak jsme přejeli do centra Vídně a prošli jsme celé její historické jádro. Viděli jsme parlament, Hofburg, Graben, Dóm sv. Štěpána, Staatsoperhaus, kavárnu Sacher, Burgtheather a mnohé další. Na závěr jsme navštívili vánoční trh u radnice.

Tradice k Vánocům patří

Letos jsme založili jednu novou – sešli jsme se v atriu a společně jsme si pod vedením učitelů cizích jazyků zazpívali vánoční koledy ve španělštině, němčině, francouzštině, angličtině a nakonec i česky.

Mezi naše covidem přerušené tradice patří dvě významné akce. Vánoční strom splněných přání je u nás dlouhodobě spojen s Dětským domovem Dolní Počernice. Naši žáci i zaměstnanci dělají Vánoce hezčí tamějším obyvatelům – dětem, které potěší knížky, lístky do kina i zážitkové vouchery.

Tou druhou je pěvecká soutěž Raise Your Voice. Sedm soutěžících předvedlo i podle slov odborné poroty profesionální výkony a vítězkou se na základě hlasování diváků stala Denisa Žežulková z prvního ročníku.

Dny otevřených dveří

Hned na začátku ledna jsme přivítali další zájemce o studium v naší škole. Poslední letošní den otevřených dveří proběhne ve středu 1. února opět od 14 do 19 hodin. Přijďte nás navštívit, těšíme se na vás!

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev RODIČE RODIČŮM 2023
Next PODJEZD BYSTRÉ POD ŽELEZNIČNÍ TRATÍ AKTUÁLNÍ INFORMACE O UZAVŘENÍ KOMUNIKACE BYSTRÁ OD 24. 2. 2023