Fairtrade v oknech domova mládeže

Fairtrade v oknech domova mládeže

Všichni kolemjdoucí si mohou od poloviny ledna prohlédnout fotografickou výstavu Cena kakaa, která je v rámci projektu Fairtrade instalována v oknech našeho domova mládeže. Stanislav Komínek, autor fotografií, je vytvořil na Pobřeží slonoviny. V západní Africe dokumentoval podmínky pěstování kakaa.

Fairtrade je obchodní partnerství založené na dialogu, transparentnosti a úctě, jehož cílem je větší spravedlnost v mezinárodním obchodě. Přispívá k udržitelnému rozvoji tím, že nabízí lepší obchodní podmínky a chrání práva drobných výrobců a pěstitelů, především v rozvojových zemích. Zároveň jim radí ohledně pěstování plodin a ochrany životního prostředí nebo poskytuje příplatky, které zajišťují důstojné životní podmínky, výstavbu škol, nemocnic a dalších potřebných zařízení v dané lokalitě. V neposlední řadě Fairtrade omezuje dětskou práci.

Tato výstava je ochutnávkou před dalšími akcemi domova mládeže s touto tematikou. Můžete se těšit například na Fairtrade snídani pro veřejnost, která bude realizována, až epidemická opatření pominou.

Prev Přelouskej knihu
Next Na velikonoční pátek a pondělí musí mít obchody a služby až na výjimky zavřeno