Gladiator race

Gladiator race

Začátkem měsíce května se ve vojenském tankodromu v Milovicích konal další ročník extrémního běhu Gladiator race. Závodníci, kterých se tu sešlo více jak 2 500, museli překonat řadu překáže a mnohdy i hlavně sami sebe. Hlavní trať měřila přes 7 km a bylo třeba zdolat přes 25 překážek, například překonat velkou zeď, plazit se v bahně, odnést pneumatiky, sudy či klády a jiné. A to všechno v náročném terénu.

sport_ptackovi2 sport_ptackovi1

Hlavního závodu se zúčastnili i Martina Ptáčková se svým bratrem Pepou v kategorii MIX dvojic a náležitě si to jako vždy užili. Druhý závodní den – tedy v neděli – vyrazil na 7 km dlouhou trať ještě jednou Pepa Ptáček v kategorii jednotlivců a podal vynikající výkon. Cílem proběhl na celkově 4. místě ve své kategorii a ze všech závodníků na 51. místě. Na pomyslnou bednu – tedy alespoň 3. místo ztratil necelé 2 minuty. A to běh trénuje jen zřídka, jako doplňkovou aktivitu ke svým bojovým sportům. To, že jsou Pepa a Martina fyzicky zdatní a výborně reprezentují v různých sportovních odvětvích, je určitě fajn, ale ještě lepší je skutečnost, že dokáží fyzicky i psychicky výborně připravit i své svěřence, které trénují. I oni se zúčastnili ve dvou různých dětských kategoriích tohoto náročného závodu a vedli si též výborně. Na startu se sešlo celkem 13 jejich svěřenců – jmenovitě Tobiáš Hísek, Petr Olšina, Anička Švamberová, Kamila Kocourková, Eliška Růžičková, Kája Majerová, Tereza Majerová, Vojta Nejedlý, Tomáš Vacík, Honza Švambera, Alex Růžička, Matěj Bartoška, Matěj Prokop. Svoji trať zdárně zvládli a závod v bahně si dokonale užívali. Prokázali, že pod vedením Josefa a Martiny jsou dobře trénovaní a ničeho se nezaleknou. Ani ztracené boty jednoho svěřence v bahně ho nezaskočily a doběhl i bez nich.

Odhodlání všech těchto dětí něco dokázat bylo obrovské, zrovna tak, jako je to na společném tréninku. Myslím, že jsme prožili společně další hezký den a už se všichni těšíme na další společné akce a tréninky.

Pokud chcete zlepšit fyzickou kondici a psychickou odolnost svých dětí nebo i svoji, kontaktujte nás na josefptacek3@seznam.cz  nebo telefonu: 728 696 097 a přijďte na trénink.

Budeme se na vás těšit.

 

Josef Ptáček, trenér a manažer

Prev Poslední zvonění s „Armádou spásy“
Next Závod vlčat a světlušek