Gymnastická dvojčata

Gymnastická dvojčata

V neděli 22. 1. se zúčastnilo celkem 15 gymnastek z našeho oddílu závodu dvojic v Šestajovicích, kde vznikl v loňském roce nový oddíl sportovní gymnastiky. Založila ho naše bývalá trenérka Michaela Sýkorová, která v obci bydlí a bylo jí umožněno využít prostory v nové sportovní hale, kterou obec postavila. V oddíle jí pomáhají i naše bývalé gymnastky jako trenérky.

sestajovice

V loňském roce uspořádal tento oddíl první ročník Duo gym cupu. Závodí dvoučlenná družstva, každá cvičenka z dvojice zacvičí na dvou nářadích dle vlastního výběru, dohromady cvičí na čtyřech nářadích. Vypsáno je devět kategorií v pěti závodních skupinách.

V letošním roce byla opravdu velmi bohatá účast, sjely se závodnice z celé České republiky.

Ve velké konkurenci si naše děvčata vedla nejlépe v kategorii A v juniorkách a ženách. Dvojice Veronika Švábová a Lucie Zahradníčková obsadila 3. místo. V žákyních II. A se naše dvojice Viktorie Brožová a Rozálie Pipková umístila na 4. místě, v nejpočetnějsí  kategorii I. A, která měla i nejvyšší konkurenci si velmi dobře vedla dvojice Laura Bohatová a Katarína Hanzalíková – 6. místo.

Jana Zahradníčková hostovala v soutěži družstev v oddíle GK Vítkovice a pomohla tak k vítězství.

reditelka-zavodu-m-sykorova-a-nase-rozhodci-a-trenerka-l-sotolova

Ředitelka závodu p. Sýkorová a naše rozhodčí a trenérka p. Šotolová

za oddíl SG Lenka Barešová

Prev Dny otevřených dveří v základních školách
Next Turnaj starých gard na Xaverově

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment