Gymnazisté na lyžařském kurzu

Gymnazisté na lyžařském kurzu

V adventním čase, ve dnech 15. – 19. 12. 2019, se uskutečnil lyžařský kurz v Tauplitzu. Už první den bylo krásné počasí a my jsme se nemohli dočkat, až vyrazíme na lyže a snowboardy. Sjezdovky byly úplně ideální, všude kolem zasněžená krajina a perfektní počasí. Myslím, že lyžování bavilo úplně každého – od začátečníků až po instruktory. V odpoledních hodinách jsme si vždy tradičně zajeli na „heiße Schoko mit Schlag“ a mezi skupinami jsme sdíleli naše dojmy.

skoly_gymnaziumlyzarsky-kurz-2019-kvinty

Na hotelu panovala velmi příjemná atmosféra, každý večer nás čekal velmi zábavný program, do kterého se zapojili studenti i učitelé. Hry nás měly sblížit a museli jsme u nich projevit týmového ducha. Snad nejnapínavější hrou byla vědecká přísloví, u té jsme museli zapojit jak kondici, tak mozek. Každému večernímu programu předcházela přednáška ohledně zásad chování v horách.

V jednom z posledních dnů zájezdu jsme hromadně navštívili krásný dřevěný kostel, ve kterém jsme navodili vánoční atmosféru zpíváním koled. Na závěr celého pobytu musel každý tým prezentovat, jak splnil úkol od týmu snowboardistů, a to složit a zazpívat speciální písničku reprezentující skupinu. Byl to jeden z nejlepších večerů. Každá píseň byla originální, trefná, promyšlená a vtipná. Nejvíce však překvapili instruktoři, kteří nám jako překvapení složili píseň o celém kurzu. Obdrželi největší a nejdelší potlesk. V ten samý den nás čekala ještě diskotéka s rakouskými hity a připojila se k nám i německy mluvící třída z druhého patra našeho hotelu. Moc jsme si nerozuměli, ale o zábavu bylo rozhodně postaráno.

Všichni odjížděli domů s úžasnými pocity a dojmy. Děkujeme a snad se znovu sejdeme ve stejném počtu na další podobně báječné akci!

Eliška Prokopová, kvinta A

Prev Moc chválíme našeho „Jéňu“ Libichera
Next Chodovická na lyžích