Hasiči pomáhali v LRS Chvaly

Hasiči pomáhali v LRS Chvaly

V úterý 9. 2. večer jsem se z článku zastupitelky Aleny Štrobové na sociálních sítích dozvěděl, že sníh nevratně poškodil stan na očkování proti Covidu-19 v areálu Léčebného a rehabilitačního střediska Chvaly. Právě tady úřady před pár dny potvrdily očkovací centrum.

Hned po získání této informace jsem svolal mužstvo ve složení Petr Čermák, Jan Rukavička a Martin Puchýř. Ve 20.35 hodin jsme dorazili do areálu LRS Chvaly. Očkovací stan byl už rozebrán a uklizen. K nám se připojil i zastupitel Miloš Vacek, který přivezl hrabla, košťata a lopaty.

Provedli jsme kompletní úklid prostranství tak, aby bylo možné tady postavit okamžitě stan nový. Nyní se jedná o tom, že poskytnout by ho měl Český červený kříž.

Vedení LRS Chvaly naši hasiči určitě nabídnou další pomoc. Po domluvě s nimi můžeme dohlížet na stav stanu a v případě náhlé sněhové kalamity jsme schopni být na místě i v noci a zabránit tomu, aby zatížení sněhem tak důležité místo nezničilo.

I v takové situaci je vidět, jak moc je důležité, aby v městské části dobrovolní hasiči působili. Pomohou i v případě náhlých přírodních kalamit a v mnoha dalších oblastech. Jsme proto rádi, že náš sbor se opět obnovuje a jsme odhodlaní navázat na slavnou tradici, jakou ve Chvalech – Horních Počernicích hasiči historicky zanechali.

 

Petr Růžička, starosta SDH Praha – Chvaly

 

Prev Informace pro jubilanty a rodiče
Next Povinně testovat zaměstnance budou muset i malé firmy, odsouhlasila vláda