Herecké legendy v Horních Počernicích

Herecké legendy v Horních Počernicích

V pátek 24. března v 19:30 hraje Divadlo Horní Počernice komorní divadelní hru Arnošta Goldflama Ředitelská lóže, která poskytuje prostor pro herecký koncert dvou legend českého divadla –  Stanislava Zindulky a Aloise Švehlíka.

24-3-reditelska

Tragikomický příběh znázorňuje pevné přátelství dvou starých a zapomenutých herců. Ti společně tráví čas ve starobinci, kde vzpomínají na své lásky, úspěchy i prohry, nenaplněné sny a na bývalý divadelní svět. Na první pohled prostý dialog dvou herců na jevišti, který však dopřává zážitek z opravdového a poctivého divadla.

Skromné kulisy, dva herci na jevišti, žádné zvukové ani světelné efekty. Přesto však divák nepřichází o nic, co by kvalitní divadelní hra měla nabídnout. Ba naopak. I jednoduchý dialog dokáží herci povýšit na vysoce emocionální zážitek. 

Příběh, kdy dva starci, velcí přátelé, kteří však mají jeden ke druhému značné výhrady a výrazně se liší povahovými vlastnostmi, vzpomínají na staré dobré časy, které prožili v divadle a světě kolem něj, mísí nostalgické vzpomínky se současností a težkostmi důchodového věku, starého života a nefungujícího zdraví. Alois Švehlík v roli ironického, sarkastického a živelného Edy je usměrňován pozitivním a životně vyrovnaným Rudou, jemuž svůj herecký um propůjčil Stanislav Zindulka. Společně debatují a diskutují o starých časech, kdy byli ještě oba šťastni a spokojeni.

Divák má tak možnost ponořit se na hodinu a půl do jejich prožitého života a v průběhu tak krátkého času je velmi dobře a blízce poznat. Svou zásluhu na tom mají zejména hlavní protagonisté, kteří dokáží vteřinu za vteřinou “bavit” divácké publikum a vtahovat je více a více do děje. Ať už skvělými replikami slavných divadelních her, prostými rozhovory dvou sešlých starců, jejich vzájemných vzpomínáním i popichováním či svou vlastní hereckou šikovností a energičností.

V prodeji je několik posledních vstupenek, které koupíte v pokladně divadla nebo on-line nawww.divadlopocernice.cz. Pokladna divadla je otevřená ve všední dny od 16.00 do 19.00.

Prev Z dopisů čtenářů: Poděkování manželům Marii a Antonínu Ničovým
Next Další úspěchy našich gymnastek

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment