Hlavní cena Fair play Českého olympijského výboru pro Michala Bubílka

Hlavní cena Fair play Českého olympijského výboru pro Michala Bubílka

Jedete jeden z nejtěžších etapových závodů horských kol u nás, po třech dnech se perete o první místo se soupeřem Michalem Kaněrou, který je o několik minut před vámi. V polovině poslední etapy však Michal padá a zůstává ležet na zemi. Máte před sebou volnou cestu ke zlatu a vytoužené výhře. To byste však nemohli být Michalem Bubílkem, který neváhal zahodit výhru, u soupeře zastavil, pomohl mu na nohy a se silným otřesem mozku ho pomalu doprovodil do cíle, kde zajistil jeho odvoz do nemocnice.

sport_bikeranch2018_04

Michal Bubílek, biker ze stáje Kellys Bike Ranch, za tento čin právem získal hlavní cenu fair play od zástupců Českého olympijského výboru a Českého klubu fair. Slavnostního předávání se však zúčastnit nemohl, jelikož byl v té době na dalších závodech. Zastoupila ho však manželka se synem Sebastianem, která ocenění převzala. Michal natočil zdravici, kterou při předávání promítali na plátně a sklidila velký aplaus všech přítomných.

 

Michale popište nám, co vám proběhlo hlavou, když jste viděl na zemi ležet svého soupeře?

Různých pádů jsem na závodech zažil opravdu hodně, to k tomu prostě patří, ale tady jsem u Michala zastavil, protože se mi na tom něco nezdálo. Na první pohled nebyl zraněný, jen celý od bláta a měl defekt na kole, který jsem mu opravil a pomohl zpět na kolo a jeli jsme dál. Když se mě ale během čtvrt hodinky asi po třetí ptal na to samé, tak už mi bylo jasné, že to není dobré. Michal jel na autopilota a já jel s ním. Po cestě mu ještě spadl řetěz, tak jsem se pro něj vracel.

sport_michal-bubilek-2017

Co se odehrávalo, když jste projeli cílem?

Věděl jsem, že Michal potřebuje hned odbornou pomoc, a tak jsme přivolali rychlou, která ho dovezla do nemocnice, kde byl dvě noci. Když jsem si to zpětně přehrával, tak jsem asi měl zareagovat jinak a odvézt ho do nějaké vesnice poblíž a najít někoho, kdo by zavolal sanitku. Ale naštěstí to dopadlo dobře.

Mluvil jste od té doby s Michalem? Je v pořádku?

Ano mluvili jsme spolu několikrát, zrovna teď se vracím z Mistrovství Evropy, kde také byl, nicméně přímo tu situaci jsme nerozebírali. Michal mi samozřejmě poděkoval, když se dověděl, co se stalo, ale myslím, že mluvit o tom by mu asi nebylo příjemný.

1_ceny-fair-play-2018-v

Popište nám své pocity, když jste za tento čin získal cenu od Českého olympijského výboru?

Abych pravdu řekl, tak mě to zaskočilo, tohle jsem rozhodně nečekal. Obzvláště, že získám hlavní cenu. Já jsem na samotném předávání ani nebyl, jelikož jsem byl právě v Chorvatsku na závodech. Poslal jsem tedy na předávání manželku. Každopádně radost jsem určitě měl a ocenění si vážím. Ani ne tak kvůli sobě, ale protože je to důležité pro společnost, pro děti i pro sport. Je dobré vidět příklady správného chování.

full_p1cabjous411hqmv5g5t163b95d5

Lenka Bartáková, redaktorka

 

 

Prev Děkujeme za tipy na nové lampy veřejného osvětlení
Next Cyklistické aktuality