Hlavní město Praha zrekonstruuje v Horních Počernicích další komunikace

Hlavní město Praha zrekonstruuje v Horních Počernicích další komunikace

Díky intenzivní a především pozitivně nastavené spolupráci s vedením metropole se nám daří zlepšovat život občanů v naší městské části.

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila záměr veřejné zakázky na obnovu komunikace Prachovská a navazující části ulic Machovská a Dolská v Horních Počernicích. Součástí prací je i vybudování nové dešťové kanalizace, dále parkovacích stání, zpomalovacích prvků a doplnění veřejného osvětlení. Odhad nákladů byl stanoven na základě kontrolního rozpočtu k projektové dokumentaci na částku 56 815 000 Kč bez DPH.
Zahájení řízení k veřejné zakázce na výběr zhotovitele stavebních prací se předpokládá koncem letošního roku. Samotné stavební práce by pak měly být zahájeny na jaře příštího roku a potrvají 12 měsíců.

Koalici městské části se tak daří zlepšovat stav komunikací v Horních Počernicích, a to i díky profesionální spolupráci s vedením Magistrátu hlavního města, který přivítal konstruktivní přístup v řešení problémů. Negativní komunikace a žaloby způsobily zbytečnou stagnaci naší městské části na několik let. Právě oblast dopravy a s tím související stav komunikací toho byly zářným příkladem. Naštěstí jsme se posunuli správným směrem.

ilustr. obr.

Petr Měšťan, starosta a radní MČ Praha 20

Prev Informace z radnice
Next PODZIMNÍ BURZA OBLEČENÍ