Hledáme místa pro sdílená elektrokola

Hledáme místa pro sdílená elektrokola

Rada MČ se rozhodla zapojit do projektu se sdílenými elektrokoly a od 1. dubna budou stanoviště i v Horních Počernicích. Pomozte nám vytipovat 15 míst, kde by tato stanoviště pro půjčení či vrácení elektrokola měla být. Své tipy posílejte na urad@pocernice.cz

Stanoviště nebude chybět u nádraží, před úřadem MČ v ulici Jívanská a v areálu Chvalské tvrze, na další tipy čekáme od Vás. 

a

Společnost HOMEPORT s.r.o. se sídlem v Karlíně se specializuje na bikesharingové systémy od roku 2007. Svoje systémy má v několika zahraničních městech např. ve Velké Británii, Francii, Polsku, Saúdské Arábii či Gibraltaru. Specializuje se na technologii elektrokol a e-bikesharingu, který nabízí nejvhodnější variantu pro individuální městskou dopravu budoucnosti.

Elektrokola Freebike

V dubnu tohoto roku HOMEPORT spustí v Praze sdílený systém s elektrokoly Freebike, která jsou ryze českým výrobkem. Freebike díky elektromotoru nabízí inovativní řešení pro kopcovité terény a umožňuje pohodlný průjezd městem bez námahy pro všechny věkové kategorie i méně zdatné cyklisty. Podporu elektromotorem však mohou cyklisté podle své libosti vypnout a používat Freebike jako běžné kolo. Jedná se o nejvyspělejší e-bikesharingový systém na trhu s průlomovou technologií, která umožňuje pauzování výpůjčky a parkování ve virtuálních stanicích, které jsou viditelné pouze v uživatelské aplikaci. Skrze tu si lze po řádné registraci kolo i vypůjčit, a to naskenováním QR kódu na Freebiku. S plně nabitou baterií uživatelé ujedou až 120 km, ale nemusí si dělat starosti s nabíjením, to je zajištěno početným servisním týmem od provozovatele systému.

Homeport klade důraz především na bezpečnostní prvky. Pro případ vandalismu a krádeží, je možno kolo sledovat pomocí zabudovaného GPS lokátoru. Pokud je zjištěna neoprávněná manipulace, jsou okamžitě odesílány oznámení provozovateli. V případě, že Freebike není řádně půjčen, jeho motor je zablokován a aktivně brání jakémukoliv pohybu a šlapání. Součástí bezpečnostních opatření je i alarm. Freebike je řádně certifikován pro provoz na pozemních komunikacích a podpora od elektromotoru probíhá pouze do rychlosti 24.7 km/h. Po překročení této rychlosti již šlapete sami bez pomoci.

Prev Setkání s obyvateli ulice Třebešovská
Next Změňte s námi podobu Zpravodaje