Hornopočernická jachtařka Sára Tkadlecová získala titul mistryně světa

Hornopočernická jachtařka Sára Tkadlecová získala titul mistryně světa

O prázdninách reprezentovala Českou republiku Sára Tkadlecová na mistrovství světa třídy RS500 na Lipně. Na závodní plachetnici RS500 zvítězily společně s Klárou Houškovou v kategorii žen a získaly tedy titul mistryň světa pro rok 2019.

sport_jachting

Ve světové konkurenci 126 závodníků se rozhodně neztratily, v celkovém pořadí šampionátu po 12 rozjížďkách skončily páté. Mistry světa se stali Britové Peter Curtis a James Curtis.

„Na Lipně nás během čtyř závodních dnů prověřil slabší nestálý vítr i silný vítr okolo 16 až 20 uzlů. Do 11. rozjížďky jsme se stále držely na medailových pozicích, i v celkovém pořadí. Bohužel kvůli technické závadě na lodi jsme nedokončily poslední rozjížďku, čímž jsme se posunuly na pátou pozici. Udržely jsme však vedení v naší kategorii,” řekla k průběhu závodu Sára.

sport_jachting4

V letošní sezóně se Sára připravuje s Dominikou Vaďurovou především na mistrovství světa v olympijské kategorii 49erFX. To se bude konat v prosinci na Novém Zélandu, kde budou Sára s Dominikou bojovat o kvalifikaci na OH do Tokia.

sport_jachting3

Velmi děkujeme za podporu MČ Praha – Horní Počernice.

sport_jachting2

Foto: Martina Barnetová

Prev Devět žáků z pražských škol postoupilo do finále informační soutěže IT-SLOT, mezi nimi je i Jan Libicher ze ZŠ Stoliňská
Next Podzim na ZŠ Spojenců