Hornopočernická plavba

Hornopočernická plavba

O víkendu 1. – 3. června jsme se, jako skauti 92. oddílu společně s roverskou družinou Jehličí, zúčastnili vodní mise na řece Lužnici v počtu 38 lidí, z toho 7 vedoucích.

V pátek jsme společně dorazili do Veselí nad Lužnicí, kde nás přivítali zdejší skauti a předali nám svou klubovnu k užívání. Hned po úvodní hře jsme se pustili do vaření, stavění stanů a rozdělování vodáckého náčiní. Den skončil večeří obohacenou o kytarové vystoupení našich hudebníků.   

V sobotu jsme se vypravili na vlak a dojeli jsme na místo určení, kde na nás čekalo dovezené vybavení. Celkem to bylo 19 kánoí, pádla, vesty a pár barelů. Jakmile jsme se ocitli na vodě, strhla se tradiční, dlouho očekávaná bitva s vodními děly. Kromě vodních děl byly nezbytnou součástí lodě také houby, ručníky, svačiny, plavky a kytara. Plavba byla skvělá i včetně 10minutové průtrže mračen. Na oběd jsme se zastavili u jezu, všichni úplně promočení. Naše plavba skončila po šesté hodině, a do večerky nám zbývalo spoustu času na hraní her. Den skončil jako včerejší s tím rozdílem, že pod širákem spalo daleko víc lidí, než den minulý.

I druhý den stál za to. Plavba byla krásná a vznikla při ní všemožná řada nových přátelství, zážitků, hlášek a drbů. Když jsme dopluli na místo, vytáhli jsme lodě z vody a pokračovali v bitvách na souši. Poté, co jsme se naobědvali, jsme vyrazili směrem na vlakové nádraží a domů.

Děkujeme všem, co se jakkoliv podíleli na této akci.

skautske2

Petr Bahník, vedoucí skautů

Prev ZŠ Ratibořická zvítězila v soutěži ekologického sběru: odevzdala 73,5 tun starého papíru
Next FOTOREPORTÁŽ SeberTO!