Hornopočernický Kross BikeRanch Team sbíral úspěchy na horských kolech i v covidovém roce

Hornopočernický Kross BikeRanch Team sbíral úspěchy na horských kolech i v covidovém roce

Stejně jako všechny sporty, i sezona MTB závodů byla těžce ovlivněna známými problémy. Závodit se stabilně začalo až začátkem června. Do té doby ale nikdo přesně nedokázal určit, kdy se opět tyto podniky rozjedou. A tak bylo nesmírně těžké držet celé jaro závodní formu, aniž by měli naši jezdci srovnání s konkurencí. Naštěstí se s tímto vypořádali velmi dobře a již v prvních kláních předváděli vysoce kvalitní výkony navzdory tomu, že v podstatě na každém závodě byla kompletní česká špička, ve které samozřejmě nechyběli ani závodníci nominovaní na zrušenou olympiádu v Tokiu.


Náš nejzkušenější Michal Bubílek ukazoval celou zkrácenou sezonu svoje stabilní výkony a kromě dvou lehkých zaváhaní nechyběl při Českém poháru v bikemaratonu v TOP5. To mu vyneslo v celkovém pořadí skvělé 3. místo. Navíc se zapsal do historie českého MTB díky vítězství na legendárním závodě Rallye Sudety. Největším ale byl zisk titulu mistra ČR v ultramaratonu. Na velmi náročné trati dlouhé 172 km, s převýšením 4 305 m, po 7 h a 55 min nenašel mezi Čechy přemožitele. V celkovém pořadí seriálu Nova Cup pak skončil 2.


Jana Pichlíková dominovala na maratonských tratích. V Českém poháru neměla konkurenci a s přehledem brala příčku nejvyšší. Na maratonském mistrovství republiky na brutální trati a v horkém počasí získala bronz. Růžky vystrkovala i v olympijském cross-country, kde zajížděla velmi kvalitní výsledky včetně 4. místa při MČR v Peci pod Sněžkou v kategorii Ženy Elite. Je zároveň celkovou vítězkou série Nova Cup. Díky těmto všem úspěchům byla nominována na mistrovství světa v maratonu do tureckého města Sakarya a vybojovala tam v reprezentačním dresu parádní 16. místo!


Naši dva mladíci Adam Lávička a Jakub Šimek se neustále posouvají a nám dělá radost vidět a podporovat jejich růst. Adam byl nejlepším juniorem v celkovém pořadí Českého poháru v bikemaratonu a při závodě v rámci MČR bral bronz. Zkušenosti získával i v olympijském cross country, a to zejména při závodech Juniorské světové série na českém území.
Jakub si prožil velmi těžký přechod z juniorů mezi dospělé, i tak ale ve své první sezoně mezi muži dokázal konkurovat těm nejlepším v Čechách. Za všechny výkony jmenujme celkové 11. místo na kultovním Šela maratonu či 5. místo při finále domácího BikeRanch Cupu, kde většinu závodu trápil českou špičku. Oba chlapci jsou velkým příslibem do dalších let.
Zapomenout nesmíme ani na naše nejmenší. Pro náš Junior Team to byla velmi úspěšná sezona, a to jak z pohledu výsledkových, tak především z pohledu velikého posunu u jednotlivých mladých závodníků, kdy udělali spolu s trenéry velký kus práce a jsou na nejlepší cestě jak se stát kvalitními sportovci. Ukazovali se pravidelně na stupních vítězů Pražského MTB poháru, domácím BikeRanch Cupu a vidět byli i při závodech Nova Cupu či Kola pro Život. V celkovém hodnocení týmů na Pražském MTB poháru dosáhli na velmi kvalitní 6. místo!

Pevně věříme, že sezona 2021 již nebude poznamenaná současnými událostmi a budeme se opět moci těšit z malých i velkých úspěchů.

Za Kross BikeRanch Team: Vojtěch Dobšovič a Michal Douša

Prev ATLETICKÝ ODDÍL TJ SOKOL HORNÍ POČERNICE
Next Informace z radnice