Hry se skřítky v Horních Počernicích pokračují

Hry se skřítky v Horních Počernicích pokračují

Podzimkova hra, Vesnička skřítků v Xaverovském háji, se stává tradicí. I letos se až do 7. listopadu mohou všechny tvořivé děti vydat na pomoc skřítkům dřevánkům. V lese, kousek za rybníkem Eliška, pomalu pod jejich rukama vzniká z různých přírodních materiálů celá vesnička s domečky pro skřítky. Staví je děti s rodiči i celé třídy z mateřských škol. Domečků pro skřítky už vznikly desítky. Pokud jste nestihli vesničku navštívit, vyrazte, dokud ji nepokryje sníh. Od Elišky je cesta do vesničky vyznačená.

Skřítkové, jako projev díků za práci, přichystali dětem kouzelné překvapení. Na svátek všech svatých – Dušičky – celou vesničku večer nasvítili světélky a upekli malé dobroty. Vytvořili tak tajemnou atmosféru pro zastavení, společné setkání a příležitost pro vzpomenutí na blízké.

 

Skřítkové Jaruška, Letnička, Podzimek a Zimníček nelení a pro děti připravují další hru v podobě netradičního adventního kalendáře. Všichni zúčastnění si budou moct každý den otevřít jedno okénko s překvapením venku nebo doma. Pokud s nimi chcete letošní advent strávit i vy, napište jim na: pisuskritkum@gmail.com.

 

Za skřítky zdraví

Šárka Hastrmanová a Zuzka Warausová

 

 

Prev Sportovní gymnastika a závody VS B
Next 65 let spolu