Hudba bez hranic

Hudba bez hranic

Tento název nese mezinárodní festival, který se každoročně pořádá již 16 let v obci Dolní Studénky a Šumperku. Letošní ročník byl však něčím výjimečný. Poprvé v historii festivalu na něj dorazil také orchestr z Prahy. A nebyl to jen tak ledajaký orchestr, ale náš milovaný Orchestr ZUŠ Praha Horní Počernice. Za možnost účasti jako za většinu věcí, které s orchestrem podnikáme, vděčíme samozřejmě škole, ale hlavně naší paní učitelce a dirigentce Lucii Rapčákové a panu učiteli Triebeneklovi, který jí s tím pomáhá.

Byli to totiž právě oni, kdo i přes všechna různá opatření a omezení, která nás v posledním roce potkala, nás neúnavně nutili do online zkoušek a domácího cvičení. Právě díky tomu jsme mohli na konci srpna jako každoročně podniknout naše krásné soustředění, kde jsme již měli možnost se pohromadě sehrát a nacvičit nový repertoár, který jsme představili na festivalu.

 

Festival probíhal naprosto úžasně. Během pátku, kdy jsme přijeli, jsme měli hned během rozhlédnutí po novém prostředí možnost poslechnout si speciální koncert Ewy Farne. Druhý den jsme již měli možnost ukázat, co v nás je,
aby i Moraváci viděli, že v Praze umíme dělat pořádnou muziku. Na našich vystoupeních v Šumperku a na hlavním pódiu ve Studénkách jsme zahráli to nejlepší, co umíme. Celý festival byl zakončen nádherným vystoupením domovského orchestru ze Zábřehu, po kterém následoval nádherný ohňostroj.

 

V neděli nás už čekala jen rychlá snídaně a poté cesta zpět do Prahy vstříc dalším zkouškám, cvičení a učení. Na tento festival budeme všichni s paní učitelkou jistě dlouho hezky vzpomínat. Myslím, že můžu mluvit za všechny své spoluhráče v orchestru, když alespoň touto cestou poděkuji všem, kteří nás podporují v našem hraní a umožňují nám dělat to, co nás baví. DĚKUJEME.

 

 

 

 

 

Prev How can Romantic Partnerships Work? 5 various Tips to Make Your Romantic Marriage Last
Next Zažít město jinak – víkend pro Horní Počernice