Indická dívka

Indická dívka

Je tomu už 10 let, kdy se rodiče spolu se zaměstnanci MŠ Chodovická rozhodli, že půjdou do “Adopce na dálku”, jejímž prostřednictvím budou sponzorovat jedno indické dítě. Arcidiecézní charita nám vybrala sedmiletou holčičku jménem Sneha z oblasti Oragadam.

skoly_chodovicka_1

Díky našemu každoročnímu příspěvku 4.900 Kč může naše Sneha navštěvovat školu a má zajištěny i všechny pomůcky. Podle pravidelně zasílaných studijních výsledků si vede celkem dobře a postoupila do vyšší úrovně vzdělávání. Z posledních fotografií na nás hledí soustředěná indická slečna, která by bez naší nezatěžující pomoci pravděpodobně už 10 let pracovala s rodiči v zemědělství. Držíme tedy palce nejen jí, ale i sobě, abychom zdárně vytrvali  ještě 2 roky, kdy dokončí studia.

Možná si řeknete, že jedním dítětem svět nespasíme, ale žádná dobrá věc není tak malá, aby nestálo za to ji zrealizovat. Prostě – Sneha studuje a my máme radost!

A pak je tu ještě druhý nepřehlédnutelný přínos. Při každoroční dobrovolné sbírce si děti ve třídách s paní učitelkou připomenou, že ne každý se má na světě tak, jako ony, a že mohou pomoci. Princip solidarity, kdy každý dá trochu a dohromady už je to více, ten si budou moci přibalit do pomyslného ranečku, až jednou samostatně vykročí do života. A o to nám jde.

                                                                                                        Kateřina Trutnovská, učitelka

Prev Akce v rámci projektu Setkávání
Next Tři medaile pro Pepu Ptáčka