Jak probíhá očkování a jak se k němu přihlásit?

Jak probíhá očkování a jak se k němu přihlásit?
  • Očkování v České republice probíhá od 27. prosince 2020. V první fázi byli očkovaní zdravotníci, zaměstnanci a klienti domovů pro seniory.
  • Od 15. ledna 2021 se mohou k očkování hlásit obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let. Od února se může registrovat široká veřejnost.

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: registrace.mzcr.cz (nebo: crs.uzis.cz)V případě, že je vám více než 80 let a jste imobilní, kontaktujte svého praktického lékaře. Máte tak výjimku z registrace přes Centrální rezervační systém, praktik se s vámi individuálně domluví, jak pro vás očkování zajistit.
Pokud se necítíte dostatečně technologicky zdatní, abyste provedli registraci sami, a nemáte nikoho, kdo by vám s registrací pomohl, můžete využít pomoci řady informačních linek, zřizovaných neziskovými subjekty či kraji. Krajské a obecní linky jsou určeny pro občany žijící v příslušném kraji či obci. Obrátit pro pomoc se můžete také na infolinku 1221.

Pokud je bezprostředně po vaší registraci kapacita vámi vybraného očkovacího místa již naplněna, využijte v následujících dnech pro rezervaci termínu očkování odkaz: reservatic.com/ockovani.
Volné kapacity jsou aktualizovány jednou za 24 hodin, pro rezervaci je třeba mít k dispozici kód PIN2, který jste obdrželi při registraci.

Další informace a odpovědi na vaše otázky najdete také na portálu covid.gov.cz.

  • Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování.
  • Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo ve dvou termínech.
  • K samotnému očkování je třeba donést občanský průkaz, průkaz od zaměstnavatele a poslední zprávu od lékaře ohledně zdravotních problémů, které zájemce do systému zapsal.
  • Podrobnosti k očkování proti covid-19 v ČR jsou dostupné ve strategii očkování proti covid-19 a v metodickém pokynu očkovací kampaně.

Kde se očkuje?

V první fázi očkovací kampaně jsou dvě možnosti – očkovací místa a ordinace praktického lékaře.
Očkovací místa o jsou budována v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních, jejich seznam najdete na: registrace.mzcr.cz. Při registraci budete mít možnost vybrat si místo, které máte nejblíže.
Pokud máte pocit, že pro vás očkování v očkovacím místě (nemocnici či centru) není vhodné, domluvte se se svým praktickým lékařem – poradí a pomůže vám.

Prev Městská část Praha 20 nabízí poradenství osamělým seniorům v problematice očkování proti COVID-19
Next MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 20 INFORMUJE SENIORY NAD 80 LET O OČKOVÁNÍ PROTI COVID - 19