Jaká budou protihluková opatření na Chvalech?

Jaká budou protihluková opatření na Chvalech?

Už dlouho sledujeme v Hornopočernickém zpravodaji všechny články o hluku na Chvalech a dálničním okruhu. A většinou spojují dvě různé věci. Jednou je možnost jistě dobrá, ale spíše teoretická, a to přeložení dálničního okruhu za Prahu, tzv. rozumný okruh. A druhá je hluk na Chvalech, současný i budoucí, který způsobí plánovaný dálniční okruh kolem Chval, který je na spadnutí.

Rozumný okruh by Chvalům jistě ulevil, ale hluku nás nezbaví. Doprava stále narůstá i nyní protože úsek kolem Chval je již teď součástí tzv. Východní spojky, která k nám přivádí enormní množství aut, osobních, ale i nákladních, která způsobují největší hluk. A od toho nám nepomůže ani rozumný okruh. Ovšem s variantou dálnice kolem Chval se na nás řítí naprostá katastrofa.

A proto by nás zajímalo, jaká protihluková opatření jsou v rámci dálničního okruhu závazně dojednána. U mnoha nově zprovozněných úseků dálnic si obce vybojovaly účinná řešení, je zde vidět, jak se obce snaží ochránit své občany. Například u velmi malé obce u nově zprovozněného úseku dálnice D 8 na Drážďany je skleněný tunel, což by pro Chvaly také mohlo být řešením. Co bylo vyjednáno pro nás? Dopravní stavby jsou jistě potřeba, ale existují i účinná protihluková opatření. Snad nechce stát šetřit na zdraví svých občanů? A pokud ano, tak doufáme, že se za nás naše zastupitelstvo postaví. Velmi bychom si přáli podrobný článek o technickém řešení naplánované ochrany proti hluku pro variantu dálničního obchvatu kolem Chval.

Jana Matysová, Chvaly

Prev Montessori sobota
Next Těžba poškozených stromů