Jarní škola mediálních studií

Jarní škola mediálních studií

 

GYMNÁZIUM CHODOVICKÁ – V květnu se třída 7. A zúčastnila tzv. Jarní školy mediálních studií na Metropolitní univerzitě. Tento program, který univerzita každoročně pořádá, má za úkol mediálně vzdělat předposlední ročníky středních škol, a to hlavně hravou formou.

Všechno začalo zajímavou přednáškou od lektorů Metropolitní univerzity o tom, jak správně točit reportáž, na co si dávat pozor a na co klást důraz, aby bylo závěrečné dílo co možná nejlepší. Pak už následovalo rozdělení do 4 skupinek, které budou mít následující slunné odpoledne na to, natočit nějakou zajímavou reportáž z okolí.

 

Všichni jsme se tedy rozutekli do všech koutů Prahy a začali pracovat na našich reportážích. Po pár hodinách měly všechny týmy materiál natočen, a mohly se tak opět sejít na půdě MUP. Ten den jsme už jen nahráli získané záběry do notebooků a plní dojmů odjeli zpět domů. Druhý den ráno jsme všichni začali ihned pracovat na editaci a střihu našich reportáží. Následně jsme si také vyzkoušeli, jaké to je být ve zpravodajském studiu a číst zprávy pomocí čtecího zařízení, případně vést rozhovory tzv. naživo.

Na závěr jsme se podívali na naše reportáže a krátce je zhodnotili. Celá akce byla velice přínosná a užitečná. Zkusili jsme si, jaké to je zacházet s opravdovou a profesionální technikou, a to nejen v terénu. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a musím uznat, že se nám místní pedagogové velmi přátelsky věnovali, což na celkovou atmosféru mělo velmi pozitivní vliv. Jsem rád, že jsem se mohl takové akce účastnit a určitě ji doporučuji i všem ostatním. Chtěl bych také poděkovat naší paní profesorce Aleně Vavřičkové, která nám tuto životní zkušenost umožnila.

 

Jan Vokurka, septima A

Prev FOKUS VÁCLAVA MORAVCE
Next Přebor Prahy