Jazykově poznávací zájezd do Skotska

Jazykově poznávací zájezd do Skotska

ZŠ STOLIŇSKÁ – Ve dnech od 20. do 28. května jsme s žáky 7. – 9. ročníků vyrazili na jazykově poznávací zájezd do krásného Skotska. Při cestě z Prahy jsme se zastavili v hlavním městě Holandska. Nadšeně jsme procházeli malebnými uličkami a obdivovali četná zákoutí Amsterodamu. Později jsme se ubytovali v kajutách trajektu, který nás bezpečně převezl až do Velké Británie.

Skotská hranice nás přivítala zvlněnou, sytě zelenou krajinou, větrným počasím, bečením všudypřítomných oveček a v neposlední řadě také dudáckou muzikou. V následujících dnech jsme měli velmi pestrý program. Prohlédli jsme si Edinburgh, město z kamene, kde jsme viděli například skotské korunovační klenoty a slavný kámen osudu. Vypravili jsme se na skotskou vrchovinu, která nám svou úchvatností vyrazila dech. Někteří z nás také zkoušeli u jezera Loch Ness přilákat bájnou příšeru a báli jsme se, zda na ni jindy nenarazíme při projížďce loďkou. Jiní si nejvíce užívali architekturu či známé muzeum Dynamic Earth. Večery jsme trávili u místních hostitelských rodin a trénovali jsme naše konverzační dovednosti. Měli jsme také možnost ochutnat zdejší pokrmy. Čas plynul velmi rychle a než jsme se rozloučili s ostrovy, prošli jsme se po písečných plážích ostrova Holy Island. Nasbírali jsme mušličky a hleděli na koupající se lachtany.

Během zpáteční cesty jsme navštívili holandský skanzen Zaanse Schans a kochali se větrnými mlýny, výrobnou dřeváků i tradičních sýrů.

Výlet jsme si moc užili a těšíme se z toho, že jsme měli možnost poznávat zemi, kulturu i jazyk tím nejpřirozenějším způsobem, tedy vlastními prožitky.

Michaela Havlová

Prev Proč alej v Běchorské usychá?
Next Atletické jaro a léto