Jedinečná výstava Ateliér Jiřího Trnky na Chvalském zámku

Jedinečná výstava Ateliér Jiřího Trnky na Chvalském zámku

Nejvýznamnější výstavní projekt, jaký kdy hostily zámecké zdi, totiž výstava Ateliér Jiřího Trnky na Chvalském zámku, je v plném proudu a je pro vás otevřena každý den od 9 do 17 hodin ve všech prostorách.

Ze zkušeností již víme, že výstava je hojně navštěvovaná a návštěvníci oceňují nejen originální obrazy, loutky, plastiky, grafiky a ilustrace světoznámého umělce Jiřího Trnky, ale velmi rádi si zkusí práci animátora a režiséra loutkového filmu či si promítají filmy v Kinoautomatu, který je umístěn v zámecké kočárovně.

Únorové doprovodné akce k výstavě stojí za to – jedna z nejhezčích našich akcí vůbec je Strašidelná noc se svítícími přízraky aneb Cirkus bude!, jež proběhne v sobotu 6. 2. , a hned den na to navštíví zámek maškary v Masopustním průvodu. Nenechte si tyto akce ujít! Máte‑li děti, přijďte se podívat na pohádkovou sobotu s rytířem Janem ze Chval či na pohádkovou neděli s nezbednou a vtipnou Meluzínkou, kteří vás provedou výstavou, světem Jiřího Trnky i celým zámkem. Bavte se, protože únorová šeď má být překonána zábavou, barvami a veselím, nejen o Masopustu.

broucci

Broučci – ilustrace ke knize

Broučci - ilustrace ke knize

Broučci – ilustrace ke knize

Unikátní výstavní projekt představí tvorbu světoznámého výtvarníka a filmaře Jiřího Trnky (1912-1969). Přes 300 originálních obrazů, loutek, plastik, ilustrací a grafiky se vám představí v působivých kulisách Trnkova výtvarného ateliéru. Nadchne vás dobové filmové studio s možností vyzkoušet si práci animátora a režiséra loutkového filmu. Nedílnou součástí výstavy je Kinoautomat, kde si můžete sami promítat filmy, například Špalíček, Staré pověsti české, Osudy dobrého vojáka Švejka, Sen noci svatojánské či Árie Prérie. Naprosto jedinečné jsou rovněž animované filmy Noro Držiaka a Lukáše Burdy na motivy díla Jiřího Trnky.
Výstava probíhá od 16. 1. do 15. 5. 2016, denně od 9 do 17 hod. ve všech prostorách Chvalského zámku v Praze 9 – Horních Počernicích.
Výstava se koná poprvé v Praze. Vstupné na výstavu Ateliér Jiřího Trnky na Chvalském zámku: Dospělí 100 Kč, děti 3-15 let, senioři nad 65 let, studenti do 26 let a ZTP/P 50 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + až 3 děti) 260 Kč. Výhodné vstupné pro školní, dětské a seniorské kolektivy nad 10 osob, možnost objednat komentované prohlídky na tel. 281860130.

Doprovodné akce:
• 19. 3. Pohádková sobota na zámku se Zlatovláskou a světem J. Trnky
• 20. 3. Pohádková neděle na zámku s Dlouhým – Bystrozrakým a světem J. Trnky.

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, hlavního města Prahy, MČ Praha 20 a Státního fondu kultury ČR.
Děkujeme za podporu našim partnerům: společnostem O.K. Servis BioPro, Restaurace Sezona a M+M, s. r. o. Výstavu připravil Chvalský zámek ve spolupráci s Nadačním fondem ŠANCE. Projekt vznikl díky Plzni – evropskému městu kultury 2015.

The gallery was not found!

 

Prev Betlémské světlo
Next Alenka v říši divů