Josef Ptáček přidal titul vicemistra světa

Dějištěm mistrovství světa v Hand to hand combat sportu speciálních ozbrojených sil, bylo město Buchara v Uzbekistánu. Závodů se zúčastnilo okolo 30 států ze všech kontinentů. Kromě tradičních velmocí tohoto sportu bylo možné vidět i zápasníky z Indie či Íránu. Mistrovství světa se zúčastnil i Josef Ptáček a vedl si nad očekávání dobře. I když se v této disciplíně zúčastnil mistrovství světa teprve podruhé, dokázal se přes vyřazovací boje dostat nakonec až do finále, a vybojovat pro Českou republiku 2.místo. Stal se tak vicemistrem světa. Cestou potkal například zápasníky z Moldávie, Rumunska či Tádžikistánu. Nejúspěšnější zápasníci byli domácí Uzbekové. To se stalo i v případě Pepy. Zápas s Uzbekem ve finále měl jednoznačný průběh. Uzbek byl ve všech disciplínách používaných v těchto zápasech (box, kickbox, sambo, jiu-jitsu, judo atd.) lepší. Šanci na případnou výhru měl Pepa pouze v momentě, kdy se mu podařilo nasadit škrcení (triangl). Soupeř měl ale velkou sílu a dokázal toto nebezpečí odvrátit. Jeho fyzické přednosti se projevily i v dalších fázích zápasu. Velkým bonusem při závěrečném ceremoniálu bylo i udělení ceny za rozvoj sportu Hand to Hand combat ve světě, kterou získali Josef Ptáček starší a Martina Ptáčková od prezidenta svazu. Blahopřání připojil i Ministr sportu Uzbekistánu. Kromě medaile a prestižního ocenění jsme si přivezli mnoho cenných zkušeností.

Děkujeme všem sponzorům a podporovatelům: Horní Počernice, ATEX, SUBARU, Kinisi centrum fyzioterapie, John Reed Fitness, Thajský ráj, Cryolife, Zámek Liblice, Jíme ještě lépe, Pizza Hut, Efko, Redbull, Bagalio, Respilon, Mojezmrzlina.cz, Alchymista, Originální brambůrky, Robby Bubble, Zoo Chleby, PuraVida, Oriflame,Kojibakers.

Zároveň se těšíme na všechny nové zájemce, začátečníky i pokročilé, kteří by se k našemu nadšenému týmu rádi přidali, jak závodně tak i rekreačně. Hezké léto Vám všem

Ptáčkovi

Prev Optimalizace trati Vysočany (včetně) – Mstětice (mimo) Informace o 2. etapě realizace záměru
Next THMP vylepšila monitoring veřejného osvětlení v Praze. Díky tomu umí odhalit černé odběry elektrické energie