Jubilejní 40. dětské rybářské závody

Jubilejní 40. dětské rybářské závody

Po roční přestávce jsme uspořádali pro naše mladé rybáře závody na Koupališti. Ráno se před klubovnou sešlo deset dětí a jejich doprovod, aby zkusily po nekonečné zimě poměřit své síly v lovu ryb na udici. Vyhlásili jsme tradičně několik zvláštních cen, například za největší a nejmenší rybu, první rybu a nejlepší rybářku, které byly tentokrát dvě.

Po studených dnech nás ráno u vody přivítalo sluníčko, a dokonce nefoukal ani vítr. Děti měly dost času na přípravu a krmení před závodem, aby na svůj závodní úsek přilákaly co nejvíce hladových ryb.

Závod začal být od samého začátku hodně napínavý, protože ryby braly nástrahy s chutí, a tak deset závodníků ulovilo 81 ryb, převážně cejnů, plotic a několik slunečnic.

Nejlépe se vedlo Jáchymu Kocábovi, ten ulovil 33 kusů v délce téměř šesti metrů. Druhá skončila se 17 kusy Adéla Kupcová a třetí o šupinu Václav Stejskal se 16 rybami.

Po skončení závodu následoval oběd a vyhlášení výsledků. Vítězové obdrželi poháry a diplomy, navíc hodnotné ceny, ale s prázdnou od nás neodešel nikdo. Děkujeme našemu kolegovi Jiřímu Chvalníkovi za občerstvení, Františkovi Svobodovi a Bohdanu Papischovi za darování  cen pro děti a všem členům výboru za zdárný průběh celé akce.

 

Za výbor M.O.: Martin Pachta

Prev S jakými problémy vám pomůže linka 1221?
Next MINISTŘI PŘEDSTAVILI MANUÁL PRO NOVÝ ŠKOLNÍ ROK