Juniorům z Kross Bike Ranch týmu se podařilo dosáhnou velmi pěkných výsledků

Juniorům z Kross Bike Ranch týmu se podařilo dosáhnou velmi pěkných výsledků

Děti i v loňském roce udělaly mraky práce a první v podstatě “bezcovidový” rok si náramně užily. Nechyběly opět společné akce a soustředění. V zimě na běžkách, několik kratších soustředění v létě a jedno týdenní v dějišti závodů světového poháru v Novém Městě na Moravě. Sezóna pak byla zakončena pěším víkendem v Krkonoších.

Zpět ale k závodům, protože letos se povedlo hned několik velkých úspěchů. Nejvíce byl vidět Filip Varyš (2012), který celkově zvítězil v Českém poháru XC, na MČR ve Stupně pak bral bronz. Suverénně zvítězil v Pražském MTB poháru, kde ani v jednom závodě nenašel přemožitele. Zdatně mu sekundoval o dva roky mladší Vítek Prágl, který se také propracoval v ČP až na stupně vítězů, ale díky absencím ve dvou závodech seriálu to bylo “až” 10. místo v této nejvyšší domácí soutěži. Na MČR se pak vešel do TOP5. V Pražském MTB poháru skončil pak celkově druhý. Činili se ale i ostatní, vidět byl junior Matyáš Veber či starší žákyně Nikol Molhancová. V celkovém hodnocení Pražského MTB poháru tým zůstal jen těsně za třetí příčkou. Celkové 4. místo je i tak velkým úspěchem neb startovalo 36 týmů z celé ČR.

Velmi pěkných umístění dosáhly děti i na „domácím“ Bike Ranch cupu, kde sbíraly medaile v jednotlivých závodech a díky tomu pak i v celkovém hodnocení seriálu.

Momentálně probíhá zimní příprava založená zejména na trénincích v tělocvičně ZŠ Chvaly, běhání, plavání a nově pak využíváme i krytou dráhu v Motole. V lednu pak tým vyrazí na zimní soustředění, kde vedle pěších tůr a běhů počítáme i s jízdou na běžkách.

Pro nastávající sezonu se změní název týmu. Odcházející značku Kross nahradí nově Merida. Tým tedy bude vystupovat pod názvem Merida Bike Ranch Team.

Michal Douša, Bike Ranch team

 

Prev SMUTNÉ VÝROČÍ: PŘED ROKEM ZAČALA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Next PODJEZD BYSTRÉ POD ŽELEZNIČNÍ TRATÍ A REALIZACE DALŠÍ ETAPY STAVBY „OPTIMALIZACE ŽELEZNIČNÍ TRATI VYSOČANY (VČETNĚ) – MSTĚTICE (MIMO)“