Karanténa ve fotbalovém klubu SC Xaverov

Karanténa ve fotbalovém klubu SC Xaverov

Karanténa uzavřela celou zemi a s ní samozřejmě i sportovní kluby. I když byla v posledních dnech uvolněna některá sportoviště, fotbalové soutěže se zrušily a začít by měly až s další sezonou. Jaké problémy přinesl Covid 19 našemu fotbalovému klubu SC Xaverov, jsme si popovídali s trenérem Davidem Lukešem.

 img-20200405-wa0001

Vzhledem ke karanténním opatřením byly zrušeny všechny fotbalové soutěže. Máte informace, kdy by měly být zase obnoveny a jak to bude v praxi vypadat?

Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže byly plošně na celém území ČR ukončeny ke dni 8. 4. 2020. To znamená, že náš A tým i příští rok bude hrát opět 1. A třídu.

img-20200405-wa0014

Zrušené jsou i tréninky, chodí hráči trénovat (běhat, …) individuálně?

Momentálně je areál uzavřen a neprobíhají žádné tréninky. V rámci údržby probíhají brigády za dodržení nařízení vlády. Hráči jsou amatéři a každý se udržuje v rámci svých možností. Mládežnické týmy i v období bez fotbalu jsou jako jedna xaverovská rodina v kontaktu a snažíme se xaverovské borce motivovat, ať už ke sportovním či jiným aktivitám – viz náš web www.scxaverov.cz/xaverovska-vyzva-dalsi-kousky-nasich-borcu/.

img-20200405-wa0003

Jaký vliv měla tato opatření na psychiku hráčů?

Situace není jednoduchá, trvá dlouho, po psychické stránce je určitě nejtěžší pro rodiny. Tak doufejme, že se brzy vše vrátí k normálu. Do té doby je třeba být ohleduplný, pomáhat si a dodržovat opatření nařízená vládou.

Myslíte si, že ekonomický propad firem bude mít vliv na sponzory?

Současná situace se bezpochyby projeví i v podpoře sportu, jak ze strany státu, obce či soukromé sféry. Budoucnost nebude vůbec jednoduchá, ale doufáme, že ji zvládneme a klub bude nadále pokračovat bez omezení a děti budou mít odpovídající podmínky pro svůj další rozvoj.

img-20200408-wa0001

Lenka Bartáková, redaktorka

Prev Znovuotevření základních a mateřských škol
Next PŘIPOMNĚLI JSEM SI 75 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY