Každá žena si zaslouží být krásná

Každá žena si zaslouží být krásná

Kosmetický salon Vesna založila paní Pavlína Kovalčíková v únoru roku 2016 nedlouho poté, co se za partnerem odstěhovala do Horních Počernic. Jako kosmetička a vizážistka pracovala od roku 2011 a po přestěhování chtěla ve své milované práci pokračovat. Když objevila klidné místo na Křovinově náměstí, měla jasno, že právě zde vybuduje svůj kosmetický salon.

podanaruka

Byl pro vás těžký začátek ve zcela jiném prostředí, daleko od svého původního domova?

Bylo to těžké a musím říci, že dodnes je to těžké a někdy se mi stýská, ale Horní Počernice a lidi tady jsem si zamilovala a zpět bych už nešla.

Jaké byly začátky podnikání?

Velmi mě překvapilo, že hned po otevření salonu přišly první zákaznice, takže co se tohoto týče, byla jsem hned od začátku spokojená. Samozřejmě přicházejí v průběhu roku sem tam výkyvy jako je například léto, kdy tolik klientek nechodí, ale to je podobné u každého podnikání a patří to k tomu.

podanaruka-4

Proč jste si vybrala právě místo na Křovinově náměstí?

Bydlím kousek od salonu a toto místo mě hodně oslovilo. Je tady klid, čisto, místo k zaparkování, to vše pro mě hrálo do plusu a myslím, že právě pro kosmetický salon, kde mají lidé relaxovat, jsem si nemohla vybrat lepší místo.

Jaké služby ve svém kosmetickém salonu nabízíte?

Dělám veškerou kosmetickou péči, a to manuální i přístrojovou. K ošetření používám ultrazvukovou špachtli, mikroderma bráze. Při ošetření pracuji s německou kosmetikou Phyris. Klientkám poradím s péčí o pleť i celkovou vizáž. Provádím běžné denní líčení, svatební nebo večerní, barvím obočí, řasy a provádím trvalou na řasy, která vypadá přirozeně, nezničí řasu jako nalepovací řasy a vydrží až šest týdnů.

podanaruka-5

Můžete nám popsat, jak u vás probíhá kosmetické ošetření?

Těch druhů kosmetických ošetření je více, záleží podle pleti zákaznice, někdo přijde s tím, že by chtěl více i relaxovat a užít si masáž, někdo má citlivou pleť nebo akné a tak řešíme tyto problémy s pletí. Pokud mám ale popsat běžné ošetření, tak poté, co klientka přijde, s ní nejdříve vedu chvilku rozhovor, kdy se zeptám na její představy, jak by pleť měla vypadat. Zákaznici uložím na lehátko a předem jí řeknu, co budu dělat. Zabalím ji do deky, uvolním hlavu a šíji, odlíčím pleť, provedu tonizaci pleti, upravím obočí, připravím si enzymatický peeling, který zintenzivním působením teplou kompresí. Stáhnu jej z pleti a nanesu vodivý gel s aloe vera, pročistím pleť ultrazvukovou špachtlí a následně opět ztonizuju. Nanesu aktivátor, sérum, opět zapracuju ultrazvukovou špachtlí nebo krystalickými tyčinkami, provedu masáž dekoltu, krku a obličeje, nanesu oční masku a celkovou masku, kterou po době působení stáhnu, naposledy pleť ztonizuju, nanesu aktivátor a závěrečnou péči krém a oční krém. Po ošetření si s klientkou sedneme, připravím čaj a doporučím jí péči na doma. Toto ošetření trvá asi hodinku a čtvrt.

Chodí na ošetření i muži?

Chodí, ale je jich opravdu málo. Ošetření je pro ně rozdílné jak kosmetickými přípravky, tak samotným ošetřením.

Jak bychom se měli starat o pleť teď na podzim?

Podzimní ošetření po létě je určitě důležité. Sluníčko může na pleti zanechat nedokonalosti jako například pigmentové skvrny. K tomu je ideální ošetření AHA kyselinami, což jsou kyseliny z rostlin. Klientky přijdou na 3-4 ošetření v kůrách jednou týdně a pak pokračují s AHA peelingem 20  po dobu 28 dnů každý večer. Toto ošetření odstraní pigmentové skvrny, sjednotí a zjemní pleť.

Dále je vhodné používat v tomto období pro ošetření krémy s retinolem, který dokáže dobře vyhladit vrásky.

podanaruka-3

Opravdu dokáže krém vrásky vyhladit?

Kosmetický průmysl jde nahoru až 4 x rychleji než elektronický průmysl a když si vezmete, jak jde technika nahoru, tak je jasné, že kosmetika zažívá opravdu skokovou revoluci a dnes dokážou poskládat složky v krémech tak, aby dobře fungovaly. Takže kvalitní kosmetika dokáže s pletí hotové zázraky. Důležité je ale znát svůj druh pleti a věnovat čas své pleti, obzvláště u čištění. Na trhu jsou nejrůznější mléka, gely, pěny, tonika, ale naše firma má doslova eso v rukávu a to je aktivátor, který pleť otevře a připraví na další péči, čímž zdvojnásobí účinek následující péče, tedy krému.

Proč jste se rozhodla zapojit do programu Podaná ruka?

Ženy, které jsou na mateřské dovolené nebo zrovna nemají tolik peněz, si také zaslouží péči o pleť. Proto jsem ráda, že díky projektu Podaná ruka mohou i ony přijít na kosmetiku s 10% slevou na ošetření. Každá žena si zaslouží být krásná.

Teď před Vánocemi máme i dárkové poukázky na ošetření, dárkové balíčky, který je  vždy zvýhodněn produktem zdarma nebo slevou, tak přijďte vybrat dárečky pro své blízké již teď.

Lenka Bartáková, redaktorka

 

www.salonvesna.cz

Otevřeno dle telefonické domluvy na tel.: 603 508 070.

 

Více  projektu Podaná ruka naleznete: https://podanarukahp.cz/

 

Prev Nový poplatek za vydání rybářského lístku na dobu 30 dní a na dobu neurčitou
Next Maškarní rozzáří zachmuřený podzim