Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí

Malování na kamínky a oblázky se v poslední době stalo velkým hitem nejen dětí, ale i dospělých. Projekt vznikl začátkem loňského roku na facebookových stránkách pod názvem ,,Kamínky”. Tato zábava souvisí nejen s relaxací u malování, ale i s rozvíjením kreativních schopností a fantazie u dětí, i jako motivace k delším procházkám.  Proto se i naše děti ze ZŠ Stoliňská z přípravné třídy této aktivity zúčastnily.

V rámci výtvarné výchovy jsme s paní asistentkou zadaly kreativní úkol, aby si to děti samy vyzkoušely. Každý dostal svůj kámen, který jsme pro tento účel přímo zakoupili, a s paní asistentkou jsme dětem nadepsaly jménem, třídou, PSČ a názvem skupiny, aby až se některý z kamínků objeví na facebookové či Počernické skupině, všichni věděli, komu nalezný kamínek patří a autor kamínku tak věděl, kdo jeho výtvor nalezl.

Děti malovaly s velkým zápalem a nápaditostí a tak vzniklo 13 nádherných kamínků, které později v rámci vycházky v hodině tělesné výchovy děti roznesly po Počernicích, a už se nemohou dočkat, až se právě ten jejich kamínek na FB stránce objeví. Tento projekt se dětem velice líbil a věříme, že nalezené kamínky přinesou nálezci radost tak velkou, jakou měly děti při jejich tvorbě.

  1. H. Povolná, tř. učitelka
  2. Pinová, AP

 

,,Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život.”

Albert Einstein

 

Prev Škola opět v pohybu
Next Slavnostní vernisáž výstavy – Pohádkový svět