Když se setkává celé sesterstvo

Když se setkává celé sesterstvo

VÍKEND SESTERSTVÍ

sesterstvi

 Letos se, jako každý únor, vydala děvčata na společnou akci oddílů světlušek a skautek. Konáme tak na počest výročí Olave Baden-Powellové, zakladatelky dívčího skautingu, narozené 22. února 1889. Za cíl Víkendu sesterství si stavíme hlavně prohloubení vzájemných vztahů mezi dětmi i vedoucími a obecně oslavu mezinárodního Dne zamyšlení. Jímž je, jak jinak, stejný den narození Olave a jejího manžela sira Roberta Badena-Powella, zakladatele světového skautingu. 

Protože máme tento rok ve středisku řadu čekatelů (o jejichž cestě za vzděláváním jsme vás informovaly v předchozím čísle), příprava tohoto víkendu připadla na starost právě jim. 25 skautek a 28 světlušek se pod symbolickým rámcem japonského filmu Naušika z větrného údolí dozvěděly mimo jiné něco o ekologii a zahrály si dopolední hru na záchranu pralesa (trefně pojmenovaného Moře zkázy). Večer holky spojily své síly při vytváření nejlepšího outfitu z umytých odpadků. Jak můžete vidět na přiložené fotografii, některá jejich díla stála za to.

 A ptáte se, kam jsme se v téměř sedmdesáti lidech vměstnaly? Útočiště nám poskytla klubovna v Hradci Králové, kterou naše středisko již několikrát úspěšně využilo. Akce proběhla bez problémů a všechny se už těšíme na příští rok.

JARNÍ SETKÁNÍ

samani2

Na začátku března se celé naše středisko sešlo v Salesiánském divadle v Kobylisích, kde proběhlo Jarní setkání. To je setkání, kde jednotlivé oddíly a družiny vystupují se svými scénkami před celým naším střediskem, dalšími přáteli střediska a především před rodiči, prarodiči a tetičkami a strýčky. Oddíly a družiny během jara pilně trénovaly scénky. Za dvě hodiny tak návštěvníci na jevišti shlédli např. africkou píseň v podání oddílu světlušek (naše oblíbená Baba Yetu), cestu strojem času zinscenovanou vlčaty či puťák pohádkových postav, secvičený družinou skautek. Setkání již tradičně připravuje a uvádí družina roverů – nejstarších skautů a skautek. Tentokrát připravili celou akci na téma řecké mytologie, které se prolínalo celým odpolednem. O přestávce se podávaly božské pokrmy a nápoje a nechyběly ani tematické moderátorské vstupy mezi jednotlivými scénkami.

samanni1

Lucie Kolomazníková (Ferda)

Johana Schovánková (Jóža)

Prev Omezení silniční dopravy na území hl. m. Prahy
Next Ultimate frisbee konečně i v Počernicích

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment