Klobouk dolů, pane Radku Brunnere

Klobouk dolů, pane Radku Brunnere

Možná, že si v tuto chvíli mnozí pokládají otázku, kdo je to Radek Brunner. A tak pro ty, kteří nevědí, představujeme pana Radka Brunnera, občana Horních Počernic, který v letošním roce podal neskutečný a pro většinu populace nepochopitelný sportovní výkon. Tímto výkonem je neuvěřitelné třetí místo v jednom z nejtěžších běžeckých závodů na světě s názvem „Spartathlon“.

nashrdina3

Jedná se o jeden z nejnáročnějších ultra maratonských závodů o délce 246 kilometrů, který se vždy v září od roku 1983 běhá v Řecku mezi Aténami a Spartou, a to po trati, kudy podle pověsti v roce 490 před Kristem běžel z Atén antický hrdina Feidippidés. Limit pro dokončení závodu je 36 hodin a už jen nominovat se na tento závod je záležitost, na kterou většina běžců nikdy nedosáhne.

nashrdina2

Pan Radek Brunner, který na tento běh trénoval v okolí Horních Počernic, kdy týdně naběhal 200 km, zvládl trať v délce 246 km za 24 hodin, 7 minut a 29 vteřin a jedná se o nejlepší český čas i umístění v historii tohoto závodu. Co se týče samotného umístění pana Radka Brunnera, toto lze významem bezpochyby přirovnat k zisku olympijské medaile. Městská část Praha 20 se tak připojuje k mnoha gratulantům a blahopřeje panu Radku Brunnerovi k dosažení takto významného světového umístění, ale zejména k dosažení takovéhoto famózního výkonu. Současně Městská část Praha 20 panu Radku Brunnerovi přeje mnoho dalších podobných výkonů, ale zejména pevné zdraví a radost z běhu.

nas-hrdina1

Jiří Beneda, místostarosta

Prev Fotogalerie Svatoludmilská pouť
Next I letos nám to kope!

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment