Knihovna je otevřená

Knihovna je otevřená

Naši milí čtenáři,

od úterý 27. 4. 2021 je pro vás knihovna otevřena a umožněn přístup do jednotlivých oddělení. Prosíme ale nadále o ohleduplnost k ostatním. Mějte, prosím, zakryté dýchací cesty, dodržujte rozestupy, zvýšenou hygienu a zbytečně se v knihovně nezdržujte.

Každý čtenář má na výběr knih cca 15 minut. V jednotlivých odděleních se mohou současně zdržovat maximálně 3 čtenáři. Nemůžeme vám poskytnout kopírovací služby ani internet.

I nadále zůstává knihovna zavřená v pondělí (nutná dezinfekce…) a v úterý je výpůjční doba prozatím zkrácena na 13.00 – 19.00 hodin.

Uzavřeno je WC.

Změny jsou dočasné a jakmile se situace zlepší, bude provozní doba obnovena.

Až do odvolání nepřijímáme knižní dary.

Děkujeme vám za pochopení. Věříme, že velký výběr knižních novinek vám toto omezení  nahradí.

Batůžkový projekt pokračuje

Opět vám chceme připomenout možnost pomoci dětem v Africe darováním školního batůžku s vybavením (podle návodu) a donesením do knihovny, kde je sběrné místo. Kromě pomoci chudým dětem je to i výchovné pro naše děti, které mají možnost si uvědomit, že zdaleka ne všechny děti mohou chodit do školy a vzdělávat se. Přidejte se, přinese vám to radost.

Letní provoz v knihovně

O letních prázdninách bude jako každý rok knihovna uzavřena

od 27. 7. 2021 do 14. 8. 2021.

Přejeme vám pevné zdraví, dostatek důvodů k radosti, spokojenosti a pěkné chvíle nad knihami.

Za kolektiv knihovny

Božena Beňová

 

 Listopád – Alena Mornštajnová (Host)

Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek Alena Mornštajnová opět překvapuje; její nový román je dramatickým příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny během jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě.

 

(Ne)pošli to dál – Radek Banga (XYZ)

Radek Banga alias Gipsy působí na české hudební scéně už od třinácti let. Kudy vedla jeho trnitá cesta ze zatuchlého žižkovského bytu až na proslulý festival v Glastonbury?

 

 Buď v pogodě – Sandra Pogodová (Cosmopolis)

Pokračování úspěšného bestselleru Hoď se do pogody. Další příběhy herečky Sandry Pogodové a jejího táty Richarda naservírované jak na zlatém tácu. Autoři se dušují, že vše, co se o nich v knize dozvíte, je svatosvatá pravda. Takže přejeme dobrou chuť a doporučujeme konzumovat po malých soustech, aby vám nezaskočilo.

 

Křišťálový klíč IV. – Vlastimil Vondruška (MOBA)

V závěrečném dílu tetralogie Hejnické pastorále se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře jako dříve. Jednotliví členové rodu pokračují v tom, co započali a jak už to tak bývá, ne všem se daří.

 

Rozhovor u Katedrály – Mario Vargas Llosa (Argo)

Román z roku 1969 představuje vrchol Vargas Llosova úsilí o „totální román“. Rámec tvoří rozhovor třicátníka Santiaga Zavaly, novináře frustrovaného vlastním nenaplněným životem i situací ve zkorumpovaném Peru 50. let s bývalým rodinným šoférem, mulatem Ambrosiem.

 

 

 

 

Prev POHÁDKOVÝ ekoLES
Next Květen v DDM