Knižní novinky

Knižní novinky
  1. Život na špičkách: Hana Skálová, Daria Klimentová ( Vyšehrad )

Rozhovor s Dariou Klimentovou, českou baletkou s ohromující kariérou. 18 let působila jako primabalerína – první sólistka – v Anglickém národním baletu.

Daria je původem naše „počerňačka“ a ráda se domů vrací.

  1. Věci, na které nastal čas: Petra Soukupová ( Host )

Život nelze naplánovat ani se na něj nedá dopředu připravit. trefná sonda do historie jednoho vztahu ve které se pozná spousta lidí.

 

  1. Zuzanin dech: Jakuba Katalpa ( Host )

Zuzana Liebeskindová je dcera cukrovarníka. Nic jí nechybí, kráčí životem lehce, obklopena láskou. Vzduchem se vznášejí vlákna přepáleného cukru. Třicátá léta dvacátého století v malém městečku Holašovice jsou sladká.

 

  1. Kde zpívají raci: Delia Owens ( Jota )

Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.

 

  1. Antonia a její dcery: Marlena de Blasi ( Jota )

Další z řady „italských“ memoárů od autorky mezinárodního bestselleru Tisíc dnů v Toskánsku přináší krásný i bolestný příběh Antonie, hrdé a dominantní matky rodu, vůdčí osobnosti čtyřgenerační rodiny silných toskánských žen.

Prev Z každé bezvýchodné situace vede cesta ven
Next Chvilkový návrat téměř k normálu