Konec omezení na okruhu na východě Prahy. ŘSD otevře nový most přes Chlumeckou

Konec omezení na okruhu na východě Prahy. ŘSD otevře nový most přes Chlumeckou

Zbourání starého a výstavba nového mostu na Pražském okruhu vyšly na 170 milionů korun.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) završí o tomto víkendu po dvou stavebních sezonách výměnu dálničního mostu na D0 na východě Prahy. Omezení začnou z nového mostu přes Chlumeckou ulici mizet v noci ze soboty na neděli, od nedělního rána bude pražský okruh v místě průjezdný v plné šíři. Během stavby se jezdilo v obou směrech vždy jen po polovině mostu.

Západní polovina mostu (blíže městu) byla zbourána a znovu postavena loni, letos stavbaři pracovali na východní polovině mostu. Provoz se na soumostí vrátí v režimu 2+2, stavba jej ale připravila na plánované zkapacitnění na 3+3.

„Provedena byla také úprava křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, výstavba nové protihlukové stěny v délce 248 metrů na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp,“ doplnil mluvčí ŘSD Martin Buček. Dokončovací práce v okolí mostu budou ještě pokračovat, na provoz ale vliv mít nebudou.

Most, kterým okruh překlenuje spojnici mezi Černým Mostem a Horními Počernicemi, byl dlouhodobě ve špatném stavu. Postaven byl v roce 1981 jako součást stavby R1 Satalice – Běchovice, do provozu byl uveden koncem roku 1984. Od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí. ŘSD se proto rozhodlo jej zbourat a na jeho místě postavit nový, což vyšlo na 170 milionů korun.

www.zdopravy.cz

Prev Slávisté vítězi 39. ročníku Bican Cupu
Next Kulturně komunitní centrum Horní Počernice