Konec úspěšného projektu Podaná ruka?

Na posledním červnovém Zastupitelstvu jsem se zeptal vedení, kdo ze současných radních má na starosti projekt Podaná ruka. Odpověď paní starostky cituji: „Současní radní mají s Podanou rukou problém, takže zvažujeme všechny cesty k ukončení tohoto projektu. Nemáme pocit, že by byl něčemu nápomocen.

Projekt Podaná ruka přitom vznikl jako zcela unikátní projekt kombinující pomoc potřebným v nouzi a podporu místních živnostníků a podnikatelů. Do projektu se připojilo 24 poskytovatelů slev a kartu pomoci získalo více jak 100 žadatelů. Osobně jsem reagoval, že kdyby projekt pomohl jen jedinému člověku, je to úžasné. Navíc projekt sklidil velkou podporu například v rámci našich partnerských měst či v rámci Národní sítě Zdravých měst, obcí a regionů po České republice.

Navzdory tomu došlo během léta ke smazání webových stránek www.podanarukahp.cz, kde mohli žadatelé a případní zájemci získat informace o možnosti zapojení. Stane se tedy Podaná ruka dalším zahozeným projektem? Apeluji na současné radní, aby svůj názor přehodnotili a nadále se snažili podpořit aktivity pro pomoc potřebným.

Závěrem mi dovolte Vám i Vašim dětem popřát úspěšné vykročení do nového školního roku!

 

Petr Růžička, váš zastupitel

Šance pro Počernice

Petr_Ruzicka@pocernice.cz

 

Prev Připomínka sedmého výročí úmrtí profesora Antonína Holého
Next Počernický triatlon roste