Kopeme za zdravotníky a za Bobra (je přeci chráněný) – jedeme dál….

Kopeme za zdravotníky a za Bobra (je přeci chráněný)  – jedeme dál….

Když jsme 10. 2. 2021 spustili tento projekt, ani ve snu nás nenapadlo, jaký to bude mít rozsah. Nedávno 24. 3. 2021 se rozjelo druhé kolo, když prvního se zúčastnili zcela všechny kategorie našeho klubu, včetně „A “mužstva a našich nejmenších „Šikulů“. Co je ještě krásnější, že se zapojili rodinní příslušníci, sourozenci, rodiče, tety, strejdové a dokonce i prarodiče. No a jako vrchol považujeme, když jeden večer se mi přes Facebook ozval kamarád žijící v USA, že se jim ta akce líbí a chtějí také pomoc a tak junioři teamu NHL Nashville Predators v době jejich prázdnin cvičili také. Poslali našim klukům krásný motivační pozdrav a jako bonus podepsaný dres jejich teamu. Kolik vlastně obědů jsme všichni zatím vycvičili?

Je to neuvěřitelné, ale k 1. 4. 2021 je to neskutečných 623 obědů celkem. V prvním kole nasadila vysokou laťku parta okolo kluků z ročníku 2011 se 103 obědy, ale když to viděli ti, co s tím začali, což jsou „moji 2010“, tak vytvořili nový klubový rekord 117,75 obědů. Je hezké vidět, jak se teamy mezi sebou motivují. Za zmínku stojí pár příkladů – třeba v kategorii A týmu spolu s dorostenci se za týden naběhalo 912 km. Naši nejmenší šikulové (ročník 2014-2015) během týdne mimo jiné naskákali přes 8 000 přeskoků a vysportovali úžasných 54 obědů. Hokejisté z Nashville Predators přidali 11 obědů. Mohli bychom tady jmenovat všechny, kteří se zapojili a nebude stačit několik stránek. Máme všichni obrovskou radost, jak tato akce spojila tu naši xaverovskou fotbalovou rodinu s ostatními, co mají rádi akce pro dobrou věc. A tak dovolte na závěr poděkovat vedení klubu v čele s Davidem Lukešem, starostovi naší městské části panu Petru Měšťanovi, paní Hance Markulinec Moravcové, MUDr. Martině Burdové, personálu restaurace U Bobra, a hlavně sponzorům Dafne výroba pracovních oděvů, Barvy a laky Hostivař, Pekařství Moravec, Betonárka HP.

Strašně se všichni těšíme, až budeme moci zase na hřiště a naši zdravotníci se vrátí do „normálního“ režimu.

Co na to kolektiv Chirurgické kliniky FTN: „Měli jsme tu čest účastnit se akce počernických fotbalistů (již od těch nejmladších ročníků) za záchranu Bobra. Připadla nám ta role vůbec nejtěžší, popasovat se s takovým přídělem vynikajícího jídla a zachovat si při tom štíhlé linie. Vzhledem k pracovnímu vytížení, kterému teď rok čelíme, se nám to ale povedlo. Děkujeme za zpříjemnění víkendových služeb, kdy už pro nás celé dva měsíce sportujete a vozíte nám obědy, za kterými je vaše neuvěřitelné nasazení. Covid odkryl mnoho charakterů, ale vy kluci (a také několik dam), jste nám dělali jenom radost. Děkujeme a těšíme se na shledání v lepších časech, třeba na stadionu. Teď už všichni víme, kdo jsou počerničtí koně a fandíme vám.“

Martin Nagy a Hana Markulinec Moravcova, SC Xaverov

Prev Rozloučení s Hubertem Antesem
Next Dětské rybářské závody