Kosagym přivezl z mistrovství světa dvaadvacet medailí

Kosagym přivezl z mistrovství světa dvaadvacet medailí

Velmi úspěšný závěr roku mají za sebou kickboxeři z Kosagymu, kteří se vrátili z mistrovství světa WTKA s dvaadvaceti medailemi. Do Itálie, kde se mistrovství konalo, vyjelo za Kosagym devět závodníků. Výjezd doplnil Petr Kotík, šéftrenér reprezentace svazu a Petr Tahal, hlavní trenér sportovního centra mládeže. Petr Kotík, s kterým jsme si o úspěšném mistrovství povídali, dokonce neplánovaně vyměnil trenérskou roli za zápasnickou, když zaskočil v týmové soutěži za zraněného závodníka a pomohl tak naší reprezentaci ke zlatu.

sport_kosagym3

Začátkem listopadu jste se zúčastnili mistrovství světa v kickboxu. Jak početná výprava do Itálie jela a s jakými úspěchy jste se vrátili?

Do Itálie jsme jeli jako reprezentace Českého svazu kickboxu s dvaceti čtyřmi závodníky, šesti trenéry a dvěma rozhodčími. Z našeho klubu Kosagym Praha bylo z toho závodníků a závodnic dohromady devět. Jelikož je v kickboxu možné, aby závodníci startovali ve více disciplínách, získali reprezentanti našeho klubu celkem dvacet dva medailí. 4 zlaté medaile z individuálních kategorií a 2 zlaté medaile z týmových soutěží, dále 7 stříbrných medailí a 9 bronzových medailí, vše už jen v individuálních kategoriích. Myslím, že to je velký úspěch nejen našeho klubu, ale i celé reprezentace ČSK.

 

Dvaadvacet medailí je obrovský úspěch. Podařilo se vašemu klubu někdy získat tolik medailí na vrcholné soutěži?

Takhle úspěšní jsme opravdu ještě na vrcholné soutěži asi nebyli.  Důvod je hlavně ten, že jsme již několik let součástí systému sportovních center talentované mládeže Českého svazu kickboxu a systematicky se věnujeme mladým sportovcům, což se teď ukázalo jako správná cesta. Mohli jsme tedy doplnit reprezentační tým mladými závodníky, kteří jsou díky intenzivnímu tréninku pod vedením zkušených trenérů dobře připraveni pro start na mezinárodní scéně.

sport_kosagym2

Do soutěže jste se bez přípravy zapojil i vy osobně. Prozraďte nám, co se stalo?

Je pravda, že jsem původně neměl v úmyslu se jako závodník do mistrovství světa zapojit, ale nakonec nebylo vyhnutí. V týmové soutěži mužů v disciplíně pointfighting nastupují vždy tři závodníci. A bohužel se jeden z nich v eliminacích zranil a do finále již nemohl nastoupit. Proto jsem ho jako náhradník zastoupil. Nakonec jsme vyhráli a mně spadl kámen ze srdce. I když to úplně bez přípravy nebylo, nervózní jsem byl. Stále se svými svěřenci aktivně trénuji a snažím se jim být kvalitním sparring partnerem. Ale jsou to přece jen už dva roky, co jsem naposledy pořádně závodil.

 

Jak dlouho obvykle trvá vašim svěřencům, než se z prvního tréninku vypracují až k takovým úspěchům?

To je velmi individuální a ovlivňuje to mnoho faktorů. Pokud se jedná o děti a mládež, chceme, aby je kickbox hlavně bavil a získali celkově kladný vztah ke sportu. U nás v klubu máme kvalitní, sportovně vzdělané trenéry, kteří vás k úspěchu mohou dovést i poměrně rychle. Vše záleží jen na vaší chuti k tréninku a intenzitě, s jakou chcete na sobě pracovat. Během i pouhého jednoho roku se dá udělat obrovský krok dopředu.

sport_kickbox1

Jaké závody vás čekají nyní?

Nejbližší závod a poslední v tomto roce, bude listopadové mistrovství české republiky v disciplínách Kicklight, Lowkick a K-1 v Kladně. Tam bude startovat několik našich závodníků a po novém roce začne série turnajů pro děti a začátečníky v Praze, kde budeme obsazovat hodně kategorií, jelikož členská základna se nám neustále rozšiřuje a členů, kteří chtějí v kickboxu i závodit konečně mírně přibývá.

 

 

Celkem závodníci z Kosagymu získali 4 zlaté medaile z individuálních kategorií a 2 zlaté medaile z týmových soutěží, dále 7 stříbrných medailí a 9 bronzových medailí, vše už jen v individuálních kategoriích.

Zlato vybojovali:

Kateřina Gallusová – Pointfighting ženy

Jana Horová – Lightcontact ženy

Petr Tahal – Pointfighting muži

Lucie Barchánková – Pointfighting ženy

Pointfighting Týmy Muži (Petr Kučera, Petr Kotík, Petr Tahal, Martin Růžička)

Pointfighting Týmy Junioři (Tadeáš Hlásek, Alex Vištal, David Pačes)

 

Lenka Bartáková, redakce

 

Prev Adventní zpívání
Next ZAVŘENO 23. 12. a 27.12. 2019