Kroužky v DDM

Kroužky v DDM

Komiksová přípravka

Jedním z našich kroužků je Komiksová přípravka, kde společně objevujeme kouzlo a pravidla komiksové tvorby. Za tři měsíce, během kterých kroužek běží, jsme se věnovali kresbě komiksového prostředí a také se seznámili s komiksovými bublinami. Komiks ale není jen o kresbě, proto se v hodinách věnujeme také vymýšlení příběhů. Využíváme k tomu takzvané příběhové karty. Sadu karet tvoří ilustrace na jednotné téma, například pohádek, tajuplného lesa nebo robotů. Za některé příběhy, vymyšlené podle obrázků na kartách, by se jistě nestyděl leckterý začínající spisovatel a často se u nich i dost zasmějeme.

Robotika a umělá inteligence

Již několikátým rokem můžete u nás v nabídce najít kroužek s názvem Robotika a umělá inteligence. Děti pracují se sadou LEGO Mindstorms a v prostředí aplikace Spike LEGO Education se učí, jak roboty sestavit a oživit kódem.

Nejdříve si děti společně sestavily robota podle návodu, ovšem poté se pustily do vlastního tvoření. Jejich úkolem bylo najít co nejefektivnější způsob, jak pohybovat robotem bez použití kol. Své prototypy poté otestovaly při závodě robotů, kdy si vyznačily start a cíl. Na kroužku si děti užijí spoustu zábavy a naučí se, jak se vypořádat s různými překážkami, které se při sestavování robotů a jejich kódování mohou objevit.

Florbal – nabírání nových hráčů

Hledáte pro své dítě nějaký sport? Co takhle florbal? Od 31. 5. nabíráme nové hráče do kroužku Florbal – přípravka (ročník 2014–2015) a od nového školního roku otevíráme Florbal – minipřípravka (ročník 2016), který bude probíhat jednou týdně. Tak neváhejte s přihlašováním, místa rychle mizí!

Prev UKONČENÍ ČINNOSTI ODBĚROVÉHO MÍSTA COVID-19
Next Závěrečné koncerty žáků ZUŠ