Květen v SOŠ

Květen v SOŠ

skoly_sos2

Lípa jako dar

Začátkem května navštívila delegace SOŠ pro administrativu EU v čele se svým vedením naši partnerskou školu v německém Rotenburgu při příležitosti oslavy 20. výročí udělení významného titulu „Evropská škola“. Jeden ze symbolů českého státu – lípu – předal ředitel školy PhDr. Roman Liška, MBA jako dar vedení BBS Rotenburg.

Zároveň navštívili pedagogové, jež jsou zodpovědní za průběh zahraničních praxí, naše studenty, kteří absolvují měsíční stáž právě v Rotenburgu. Další skupiny stážistů letos vyjely ještě do španělské Malagy, irského Dublinu a Corku a také do britského Birminghamu.

sdr

Za korunou na Hrad

Během dubna navštívili studenti prvních ročníků výstavu 100 let česko-slovenské koruny, která probíhá v Císařské konírně Pražského hradu. Návštěvníci se tu mohou seznámit s vývojem našeho platidla od vzniku první republiky v roce 1918 až do současnosti. Pro studenty se exkurze stala součástí výuky ekonomiky, veřejné správy a díky následné prohlídce Hradu i dějepisu.

burst

Studentské volby

Simulaci voleb do Evropského parlamentu zorganizovali pro své spolužáky žáci P1A ve spolupráci se studenty z druhého ročníku. Studentské volby jsou projektem Člověka v tísni – Jeden svět na školách a jeho cílem je seznamovat studenty středních škol s principy demokracie, vzbudit v nich zájem o veřejné dění a přimět je k účasti ve volbách reálných. Do tohoto projektu se naše škola zapojila již před několika lety.

 

Sportovní střípky

Velikonoce letos netradičně strávily naše reprezentantky v basketbalu. Dostaly totiž jedinečnou příležitost zúčastnit se mistrovství světa středních škol, které probíhalo na řecké Krétě v Heraklionu. Děvčata tak reprezentovala nejen SOŠ pro administrativu EU, ale celou Českou republiku. Přestože žádnou medaili dívky nepřivezly, zažily pravděpodobně něco, co už se v jejich životech nemusí opakovat.

V polovině dubna proběhlo i republikové finále středních škol v házené. Do Ivančic se nominovalo naše dívčí družstvo, které zdolalo ve skupině budoucího vítěze a které nakonec obsadilo skvělé šesté místo.

Juniorský štafetový maraton na 10 x 4,2 km uběhl náš smíšený tým ve výborném čase 3.11 minut a oproti loňskému výkonu se posunul o několik desítek míst výše.

 

Den Evropy

Letošní oslavy Dne Evropy, který se slaví 9. května, proběhly na Střeleckém ostrově. Naši studenti i tentokrát vypomáhali u stánku lucemburského velvyslanectví a své reprezentační úlohy se opět zhostili se ctí, za což jim pracovníci zastupitelského úřadu srdečně poděkovali.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY
Next MČ PRAHA 20 POŘÁDÁ DEN PRO PĚSTOUNSTVÍ NA CHVALSKÉM ZÁMKU