Leden v SOŠ

Leden v SOŠ

Certifikáty

Díky vynikající práci Mgr. Gemy de Miguel a našich studentů na eTwinningovém projektu „La revista de los jóvenes Europeos“ získala naše škola evropský certifikát kvality, který dokazuje, že práce našich učitelů a žáků odpovídá vysokým evropským měřítkům.

Své individuální certifikáty – Europassy mobility si v prosinci převzali i všichni absolventi loňských zahraničních praxí.

skoly_stredni-odborna-skola-pro-administrativu-evropske-unie1

Než přišly Vánoce…

Předvánoční čas bývá obdobím, kdy více než kdy jindy myslíme i na ty, kteří nemají v životě moc štěstí a radosti. V naší škole probíhají charitativní akce celoročně, před Vánoci ale s větší intenzitou. I letos se předvedli zaměstnanci školy se svými pochoutkami a jejich prodejem vydělali téměř deset tisíc korun pro handicapované děti. Studenti zase udělali radost svým kamarádům z dětského domova v Dolních Počernicích zakoupením dárků ze stromu vánočních přání.

Úspěšní jsme ale byli i na poli sportovním. Naše dívčí týmy uspěly hned v několika kláních. Házenkářky postoupily do pražského finále v házené, basketbalistky skončily v celorepublikovém turnaji páté a družstvo reprezentantek ve stolním tenisu dokonce vyhrálo Pohár pražských středních škol, čímž se kvalifikovalo do březnového celorepublikového finále.

Na své si přišli i cestovatelé. Více než stovka žáků vyjela na exkurzi do Mnichova, na pět desítek studentů navštívilo Osvětim, Krakov a Věličku, někteří vyrazili do Brna nebo do Plzně a další navštívili různé pražské akce, například Neviditelnou výstavu.

Ošizeni nezůstali ani uměníchtiví zájemci, kteří opět mohli hlasovat pro vítěze pěvecké soutěže Raise your voice.

Španělská návštěva

V prosinci se návštěvou hostů z Madridu završil již čtvrtý ročník partnerské spolupráce. Studenti byli ubytovaní v rodinách, takže kromě návštěvy pražských památek a Liberce mohli ochutnat také českou kuchyni. Vyzkoušeli si ale i bruslení a zažili opravdovou koulovačku. Už nyní se všichni těší na další setkání.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Next Tvoříme zprávy a příběhy